شهریور 12, 1399 17:37 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • ظریف : تنها چیزی که عادی شده، فشار زانوی صهیونیست‌ها بر گردن فلسطینی‌هاست

تهران- ایران‌پرس: وزیر امور خارجه با یادآوری عادی‌سازی روابط امارات  و رژیم صهیونیستی تاکید کرد، تنها چیزی که عادی شده، فشار زانوی صهیونیست‌ها بر گردن فلسطینی‌هاست.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار تصویری از اقدام یک نظامی صهیونیست در قرار دادن زانوی خود روی گردن یک شهروند فلسطینی، نوشت: «عادی‌سازی با اسرائیل؟ تنها چیزی که عادی شده این [فشار زانوی صهیونیست‌ها روی گردن فلسطینی‌ها] است».

ویدئویی به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که یک نظامی صهیونیست را در حالی نشان می‌دهد که زانوی خود را بر روی گردن یک شهروند میانسال فلسطینی که در حین اعتراضات در کرانه باختری بازداشت شده، می‌فشارد.

در پی تلاش‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای تسهیل روند عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، اخیرا ابوظبی و تل‌آویو بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند.

توافق اسرائیل و امارات، موجی از اعتراضات گسترده را از سوی گروه‌های فلسطینی، کشورهای منطقه و شماری از شخصیت‌های سیاسی جهان در پی داشته است.

بیشتر بخوانید:

عربستان و دوراهی عادی‌سازی روابط با اسرائیل!

امیرعبداللهیان: امارات نقشی در معادلات فلسطین ندارد/ خیانت امارات به صلح و امنیت خلیج فارس  

 

 

کلیدواژه

کامنت