شهریور 14, 1399 11:12 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]
  • تولید مشترک واکسن کووید- 19 در دستور کار ایران و روسیه

سفیر ایران در مسکو و رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه بر ضرورت اجرایی شدن طرح همکاری مشترک برای تولید واکسن و داروی کووید- 19 تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کاظم جلالی» سفیر ایران در مسکو در گفت‌وگوی تصویری با «کیریل دیمیتریف» Kirill Dmitriev رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه موفقیت این کشور را در زمینه ساخت و تولید واکسن کووید- 19 تبریک گفت.

جلالی با اشاره به نتایج دو نشست کارگروه واکسن و دارو میان انستیتو پاستور ایران و مرکز ملی «گامالی» Gamaleya روسیه ابراز امیدواری کرد، هرچه سریعتر فرایند تولید مشترک واکسن کووید- 19 با همکاری صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه آغاز شود.

رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه نیز با ابراز خرسندی از همکاری‌های عمیق تهران و مسکو بویژه در زمینه واکسن کووید- 19 گفت، تولید انبوه واکسن با مشارکت و همکاری ایران به‌زودی در دستور کار این صندوق قرار خواهد گرفت.

ویروس کرونا با نام رسمی کووید- 19 اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» Wuhan در استان «هوبئی» شرق چین مشاهده شد و اکنون تقریبا به همه کشورهای جهان سرایت کرده است.

براساس آخرین آمار تاکنون تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان به حدود 27 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌‌کم 873 هزار نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 18 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

117

بیشتر بخوانید:

روحانی: اقدامات لازم برای تهیه و آزمایش واکسن کرونا در داخل کشور انجام شود

گام‌های ایران در زمینه تولید واکسن کووید -19

کلیدواژه

کامنت