شهریور 15, 1399 16:29 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1399 15:04 Asia/Tehran]
  • «مروارید خاورمیانه»، توصیف توئیتری وزیر خارجه سوئیس از اصفهان

اصفهان- ایران پرس: وزیر امور خارجه سوئیس در سفر به اصفهان و دیدار از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهر، اصفهان را «مروارید خاورمیانه» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ایگناتسیو کاسیس» Ignazio Cassis روز شنبه بعد از دیدار از اصفهان در توئیتی نوشت: "از شهر اصفهان مروارید خاورمیانه در جمهوری اسلامی ایران دیدار کردم. آشنایی با فرهنگ و مردم یک کشور پیش شرط روابط خوب دیپلماتیک است."

وزیر امور خارجه سوئیس طبق برنامه‌ریزی قبلی بامداد روز شنبه وارد ایران شد و در ابتدا سفری یک روزه به اصفهان داشت.

کاسیس صبح امروز از آثار تاریخی اصفهان از جمله میدان امام (نقش جهان) و جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی این شهر بازدید کرد.

وزیر امور خارجه سوئیس در اصفهان

وی و هیات همراه وی در دیدار با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان در محل هتل عباسی اصفهان به گفت و گو و تبادل‌نظر برای گسترش تعاملات علمی، فرهنگی و فناوری پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز هماهنگ‌کننده ارتباط علمی با کشور سوئیس است و پس از سفر وزیر علوم سوئیس به ایران در سال 1397، مقرر شد محققان ایرانی و سوییسی طرح‌های مشترک ارائه کنند؛ همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه‌های سوئیس در زمینه‌های مختلف در حال انجام است.

وزیر امور خارجه ‌سوئیس همچنین امروز از کلیسای وانک اصفهان بازدید و با اسقف سپیان کاشچیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار خواهد کرد.

 دیدار و گفت‌وگو با «عباس رضایی» استاندار اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های امروز سفر  ایگناتسیو کاسیس وزیر امور خارجه سوئیس به اصفهان است.

وزیر امور خارجه سوئیس پس از اصفهان به تهران سفر خواهد کرد و برنامه‌های رسمی وی از روز یکشنبه در تهران آغاز می‌شود که مهمترین آن حضور در جلسه یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور است.

برنامه دیدارهای وزیر خارجه سوییس با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات عالیرتبه کشورمان نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه انجام خواهد شد.

117

بیشتر بخوانید:

سفر وزیر امور خارجه سوییس به ایران / بازدید از آثار تاریخی اصفهان

تشریح برنامه‌های سفر وزیر امورخارجه سوئیس به ایران

سفر وزیر امور خارجه سوئیس به ایران در یک هفته آینده

کلیدواژه

کامنت