شهریور 16, 1399 10:21 Asia/Tehran [Updated: مهر 19, 1399 19:48 Asia/Tehran]
  • کمالوندی: روند تحقیق و تولید سانتریفیوژ‌های نسل جدید در ایران به خوبی پیش می‌رود

تهران- ایران پرس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی، روند تحقیق و تولید در بخش سانتریفیوژ‌های نسل جدید را خوب و قابل توجه ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: نسل جدید سانتریفیوژها از جمله سانتریفیوژهای "آی آر 6"، آی آر 8" و "آی آر 9" در ایران به خوبی در حال تست هستند و اکنون در مرحله تکمیل تحقیقات قرار دارند.

کمالوندی افزود: این سانتریفیوژها روز به روز بهینه‌تر و کارآمدتر می‌شوند و اگر در آینده نزدیک تصمیم به تولید صنعتی این ماشین‌ها باشد با اطمینان می‌توان امکان تولید صنعتی آن‌ها را فراهم کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین با اشاره به تازه‌ترین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد.

«رافائل گروسی» Rafael Grossi‎ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در تازه‌ترین گزارش خود در رابطه با موافقتنامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی، با استقبال از توافق اخیر تهران و آژانس تائید کرد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دو مکان مورد نظر در ایران دسترسی پیدا کرده است.

112

بیشتر بخوانید: 

کمالوندی: سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید مبتنی بر مبانی و مدارک جدید باشد

کمالوندی: سازمان انرژی اتمی ایران با همه توان به میدان مبارزه با کرونا آمده است

کمالوندی: هیچ محدودیتی در حوزه فنی وجود ندارد/ تلاش ایران برای رسیدن به غنی‌سازی یک میلیون سو

کلیدواژه

کامنت