شهریور 18, 1399 17:59 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • تقویت همکاری‌های ایران و ترکیه راهی برای غلبه بر دشمنان

تهران- ایران‌پرس: رئیس‌جمهوری با بیان اینکه وقوع حوادث تلخ و ناگوار نتوانسته‌است گزندی بر روابط تهران و آنکارا وارد کند، گفت دوکشور برای غلبه بر توطئه‌های دشمنان راهی جز تقویت همکاری‌ها ندارند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «حسن روحانی»، رئیس جمهوری کشورمان روز سه شنبه در ششمین نشست شورای عالی روابط راهبردی ایران و ترکیه که بدلیل همه گیری ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس به میزبانی تهران برگزار شد، در گفت‌وگو با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد: روابط دو کشور همواره بر مبنای حُسن همجواری و ارزش‌های مشترک فرهنگی و احترام متقابل و همچنین توجه به منافع مشترک و ثبات، امنیت و صلح در منطقه بوده است.

روحانی افزود: مرزهای ایران و ترکیه همواره مرزهای صلح و دوستی بوده و بویژه در سال‌های اخیر تلاش دو دولت بر مبنای توسعه روابط دو جانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بوده است.

«رجب طیب اردوغان» نیز در این نشست مجازی، جلسات شورای همکاری‌‌های راهبردی ایران و ترکیه را یکی از نمادهای دوستی بین دو کشور عنوان کرد و گفت: در نشست‌های قبلی و تا امروز در چارچوب این شورا تصمیمات بسیار مهمی برای توسعه روابط و همکاری‌ها اتخاذ شده است.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به برگزاری ششمین نشست شورای عالی روابط راهبردی ایران و ترکیه به صورت مجازی، اظهار کرد: برگزاری این نشست در شرایط شیوع ویروس کرونا نشان‌دهنده عزم و اراده دو کشور برای توسعه و تعمیق روابط است.

اردوغان با بیان اینکه ایران و ترکیه در حل و فصل بسیاری از مشکلات و مسائل منطقه از نقش تعیین‌کننده‌ای برخوردار هستند، افزود: امروز نیز آنکارا و تهران در ششمین نشست برای توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها و شتاب در اجرای توافقات قبلی تلاش خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

فرصت خوب آذربایجان‌غربی برای صادرات محصولات دانش‌بنیان به ترکیه 

دلایل سفر نیچروان بارزانی به ترکیه

همکاری ایران، روسیه و ترکیه برای موفقیت ماموریت کمیته قانون اساسی سوریه

کلیدواژه

کامنت