شهریور 23, 1399 15:35 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1399 17:05 Asia/Tehran]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به مسائل اقتصادی و تثبیت و حمایت از بازار بورس از اولویت های مجلس است و باید از سرمایه مردم نیز به درستی صیانت شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف امروز (یکشنبه) در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد مردم مطمئن باشند مجلس شورای اسلامی مصمم است با حمایت و تقویت لازم، تثبیت را در بازار سرمایه و بورس انجام دهد.

قالیباف تصریح کرد مجلس تلاش می کند هدایت نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی برود تا تکمیل پروژه‌های صنعتی در بخش مسائل تجاری، کارخانجات و تولید در کشور رونق بگیرد.

وی افزود لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های دولتی در بورس چندی پیش در مجلس یازدهم و کمتر از 23-22 روز نهایی شده و تصویب شد که این موضوع می‌تواند موجب عمق بخشی، هدایت و تثبیت نقدینگی بورس و اموال مردم شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه جلسه غیرعلنی صبح امروز بیش از دو و نیم ساعت ادامه پیدا کرد، خاطرنشان کرد در حوزه بورس باید به یک تصمیمات جدید می رسیدیم که امروز این تصمیمات در مجلس اتخاذ شد و با کمک وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان بورس و مجموعه شورای عالی بورس که در روز پنجشنبه جلسه ای را داشتند و من در جریان مصوبات آن نشست هستم، مصمم به پیشبرد این کارها و مسائل هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از شرکت هایی که در بورس هستند، شرکت های دولتی و حقوقی بوده که در زمان اوج بازار به درآمدهایی رسیدند اما بخشی از این درآمدها به هر دلیلی از بازار بورس خارج شد، و در واقع از ظرفیت بورس کم شد، گفت ما در مجلس مصمم هستیم آن شرکت هایی که اغلب دولتی هستند و مدیریت دولتی دارند، این وجوه را مجدد به بازار بورس بازگرداند و بازار را تقویت کنند که این بازارگردانی باید به درستی پیش برود و کسی در این بازار خارج از این موضوع، لیدری بورس را انجام ندهد.

قالیباف افزود: با اطمینان عرض می کنم که با جمع بندی امروز در صحن علنی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی و تصمیمات اتخاذ شده در نشست روز پنجشنبه شورای عالی بورس؛ ان شالله با نظارت و پیگیری مجلس و کمیسیون های اقتصادی این تصمیمات و کارها را انجام خواهیم داد. از این رو از فردا صبح (دوشنبه) اولین جلسه را ساعت 9 صبح با حضور بنده، روسای کمیسیون های مربوطه، وزیر محترم و رئیس کل بانک مرکزی برگزار می کنیم و از وزیر مربوطه و رئیس کل بانک مرکزی این مسائل را پیگیری خواهیم کرد تا ان شاء الله در این هفته شاهد تحول در حوزه بورس باشیم.//114

بیشتر بخوانید:

ستاری: 37 شرکت دانش‌بنیان در بازار بورس حضور دارند

کلیدواژه

کامنت