شهریور 30, 1399 19:19 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 19:39 Asia/Tehran]
  • تاکید نمایندگی ایران در اتحادیه ‌اروپا بر ضرورت موضع قاطع جامعه‌ بین‌الملل در برابر آمریکا

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا از جامعه بین‌الملل خواست برای محافظت از نظم بین‌المللی، از حالت انفعال خارج و موضع فعالانه‌تری در مقابل قلدری و یکجانبه گرایی آمریکا اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر با تاکید بر اینکه همه کشورها در برابر محافظت از حکومت قانون مسئولیت دارند، نوشت: در برابر زورگویی، صرف کلمات کافی نیست و جامعه بین الملل باید موضع خود را مبتنی بر قانون تغییر دهد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه با وجود مخالفت جهانی، در بیانیه‌ای مدعی شد، تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا درحالی مدعی از سرگیری تحریم‌ها شده است که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت صریح خود را با این اقدام اعلام کرد.

وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، بریتانیا و فرانسه) نیز امروز در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: ادعای واشنگتن درخصوص بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران غیر قانونی است.//114

بیشتر بخوانید:

ظریف: پمپئو آمریکا را به مضحکه جهانی تبدیل کرد

روحانی در جلسه هیات دولت: ایران زیر بار قلدری آمریکا نمی رود

تروئیکای اروپایی: ادعای آمریکا درباره مکانیسم ماشه فاقد اثر قانونی است

بعیدی‌نژاد: شورای امنیت درخواست آمریکا را بایگانی کرده است

انزوای بین المللی آمریکا با تداوم اقدامات ضد ایرانی کاخ سفید

کلیدواژه

کامنت