شهریور 31, 1399 21:11 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • ظریف: ایران برای مساله مذاکره شده، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد

وزیر امور خارجه کشورمان، آمریکا را طرف نقض‌کننده برجام دانست و گفت: ایران برای آنچه مذاکره شده است، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه روز دوشنبه که به صورت مجازی در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا سخنرانی می‌کرد، با بیان اینکه ایران همواره به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارد و به کشوری یورش نبرده‌ است، افزود: آمریکا با نقض هنجارهای بین‌المللی، باعث نگرانی جامعه بین‌المللی شده است.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی و این که آیا این توافق به انزوای ایران منجر شده است، گفت: امارات و بحرین پیش از این، با رژیم اسرائیل ارتباط داشته‌‌اند و درباره انزوا هم باید به شورای امنیت نگاه کرد که کدام کشور منزوی شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین درباره ادعای آمریکا مبنی بر حملات سایبری تهران ضد واشنگتن، افزود: این آمریکا است که آگاهانه ضد ایران حمله سایبری انجام داد تا تجهیزات بسیار حساس هسته‌ای را از کار بیندازد؛ این کار باعث به خطر انداختن جان هزاران نفر می‌شد، در این باره مقالات و مستندات زیادی وجود دارد.

ظریف در ادامه با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا ضد وزارت دفاع ایران گفت: تحریم‌هایی که از سوی آمریکا ضد ایران اعمال می‌شود، هیچ چیز جدیدی نیست و تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر ایران ندارد.

وزیر امورخارجه این اقدام آمریکا را اقدامی ضد جهان دانست و افزود: آمریکا هر فشاری را که می‌توانسته بر ایران وارد کرده اما با شکست روبرو شده است.

ظریف همچنین درباره انتقام ایران از ترور سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، دستور ترور یک قهرمان ملی و منطقه‌ای را صادر کرد و این پرونده مختومه نشده است.

بیشتر بخوانید:

موضع واحد گروه 1+4 در برابر ادعای ضد ایرانی آمریکا

تاکید نمایندگی ایران در اتحادیه ‌اروپا بر ضرورت موضع قاطع جامعه‌ بین‌الملل در برابر آمریکا

کلیدواژه

کامنت