مهر 01, 1399 17:08 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: رایزنی بازرگانی ایران در افغانستان گفت، همکاری اقتصادی دو کشور در حال انتقال از بخش تجارت به سطح بالاتری یعنی در حوزه فنی- مهندسی است

«محمد مهدی جوانمرد» در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی ایران در کابل افزود، پس از 25 سال بزرگترین هیات اقتصادی- تجاری ایران با هدف انتقال دانش ‌فنی و ایجاد شرکت‌های مشترک در حوزه فنی و مهندسی و خدمات شهری، به افغانستان سفر کرده است. 

رایزنی بازرگانی ایران در افغانستان اظهار کرد، نمایشگاه تخصصی خوبی در کابل برگزار شده است و در نهایت، قراردادهایی بین ایران و افغانستان در بخش فنی و مهندسی امضاء خواهد شد. 

جوانمرد با بیان اینکه ایران و افغانستان در بخش صادارت کالا همکاری خوبی دارند، گفت، اکنون زمان این است که تجربه‌ها و دانش فناورانه خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌های مختلف انرژی به کشور افغانستان انتقال داده شود. 

نخستین نمایشگاه تخصصی و مشترک جمهوری اسلامی ایران و افغانستان به مدت سه روز (22 تا 24 سپتامبر 2020) در کابل، پایتخت این کشور، برپا شده است. 

هیاتی 150 نفر از بازرگانان ایرانی و مسوولان وزارتخانه نیرو و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی و مشترک ایران و افغانستان در کابل حضور پیدا کردند.

نمایشگاه مشترک تخصصی ایران و افغانستان در بخش‌های خدمات فنی و مهندسی انرژی، برق و مخابرات و خدمات شهری تعریف شده است. 21 شرکت ایرانی در بخش خدمات شهری و 54 شرکت ایرانی در بخش خدمات فنی و مهندسی در نمایشگاه کابل حضور دارند.//114

بیشتر بخوانید:

پیوندهای فناورانه و خدمات مهندسی؛ مرحله جدید در روابط ایران و افغانستان

تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان اصفهان و اتاق بازرگانی ولایت پَکتیا افغانستان

کلیدواژه

کامنت