مهر 29, 1399 17:02 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1399 17:07 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران بر پیگیری حقوق قربانیان سانحه هواپیمای اوکراینی

تهران: ایران پرس- معاون حقوقی و امور بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: تهران هیچ گاه به دنبال پنهان کردن جزئیات سانحه هواپیمای اوکراینی و تضییع حقوق خانواده‌های جانباختگان نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محسن بهاروند» روز سه شنبه در حاشیه دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی میان ایران و اوکراین با حضور در جمع خانواده‌های جانباختگان هواپیمایی اوکراین، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی ایران با هماهنگی و همکاری با همه نهادهای ذیربط تمام ظرفیت‌ها و تلاش خود را جهت پیگیری حقوق قربانیان به کار خواهد بست.

بهاروند ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های بازماندگان و دلجویی از آنان وعده داد، برگزاری نشست میان خانواده‌های جانباختگان و مسوولان قضایی ایران را جهت اطلاع خانواده‌ها از روند قضایی حادثه و پاسخ به سوالات و ابهامات احتمالی پیرامون سانحه پیگیری خواهد کرد.

دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی میان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین روز گذشته (دوشنبه) به ریاست «محسن بهاروند» معاون حقوقی و امور بین المللی وزارت امور خارجه ایران و با حضور هیات اوکراینی به ریاست «یوگنی ینین»، معاون وزیر امور خارجه اوکراین در تهران آغاز شد.

هشتم ژانویه 2020 یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین حوالی تهران سقوط کرد که بر اثر آن، 167 مسافر و 9 خدمه این پرواز جان باختند.

بیشتر مسافران این هواپیما، اتباع ایران و 32 نفر از سرنشینان این پرواز نیز با گذرنامه‌هایی از 5 کشور کانادا، افغانستان، اوکراین، انگلیس و سوئد بودند.//114

بیشتر بخوانید:

همکاری و تعامل راه نتیجه‌گیری در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به ادعای کانادا درباره هواپیمای اوکراینی

کلیدواژه

کامنت