آبان 03, 1399 13:44 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1399 14:55 Asia/Tehran]
  • «حامد لک»؛ بهترین سنگربان غرب آسیا

«حامد لک» دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس در نظرسنجی پایگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا 2020 در منطقه غرب، عنوان بهترین سنگربان را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب ترکیب نمادین و آرمانی منطقه غرب نظرسنجی به راه اندخته که در گام اول به دنبال انتخاب بهترین دروازه بان است.

در این نظرسنجی پنج دروازه بان به نام های «حامد لک» از تیم فوتبال پرسپولیس، «برَد جونز» دروازه بان استرالیایی تیم النصر عربستان، «کاسیو» دروازه بان برزیلی تیم التعاون عربستان، «ماجد ناصر» سنگربان اماراتی تیم شباب الاهلی امارات و «سعد الشیب» دروازه بان قطری تیم السد قطر حضور داشتند.

در پایان این نظرسنجی که 217 هزار و 743 نفر شرکت کردند، حامد لک با کسب 97 درصد آرا اول شد و برَد جونز نیز با کسب دو درصد در رتبه دوم قرار گرفت.

حامد لک در هفت بازی لیگ قهرمانان آسیا 2020 در منطقه غرب برای پرسپولیس، فقط دو گل دریافت کرد و در پنج بازی گلی دریافت نکرد.

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس ایران همچنین توانست 88 ممیز 9 درصد ضربات و موقعیت‌های تیم‌های حریف را دفع کند.

دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، روز شنبه (12 مهر) بین پرسپولیس ایران و تیم النصر عربستان پس از 120 دقیقه و تساوی یک بر یک به ضربات پنالتی کشیده شد که در نهایت پرسپولیس با شکست نماینده عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید.

117

بیشتر بخوانید:

گل «مهدی عبدی» به النصر؛ بهترین گل هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا

آمادگی پرسپولیس برای حضور قدرتمند در فینال آسیا

کلیدواژه

کامنت