آبان 05, 1399 09:08 Asia/Tehran [Updated: آبان 05, 1399 13:52 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن توهین سردمداران فرانسه به پیامبر اسلام(ص) تاکید کرد، مکر دشمنان اسلام به خود آنها باز خواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت، دشمنی کم خردانه سردمداران فرانسه با پیام‌آور رحمت حضرت محمد (ص) قلب مومنان سراسر جهان را به دردآورده است.

قالیباف افزود، سردمداران فرانسه که کوچکترین کلمات را در قبال خود تحمل نمی‌کنند، حال برای دشمنی با اسلام و تمام ادیان آسمانی، زشتی و بی حرمتی را به نهایت رسانده‌اند و نشان می‌دهند که بویی از انسانیت، مهربانی، صلح و مودت میان انسان‌ها نبرده‌اند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد، نور پیامبر اسلام (ص) و پیام خداوند با این اقدامات کور بی حاصل و ضدانسانی قابل خاموش کردن نیست.

نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» در روزهای گذشته باردیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر اسلام (ص) کرده است.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک و مبانی دموکراسی اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز ضد رسول اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است، گفت: به زودی با حفظ کرامت ملت با همراهی مدیران اجرایی، تامین کالاهای اساسی خانوارها آغاز خواهد شد.

قالیباف اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب بر لزوم حمایتی معیشتی از مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر تاکید کردند، مجلس با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در این شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشه کوچک شدن سفره آنها نیست.

117

بیشتر بخوانید:

قالیباف: موحدان جهان، دشمنی وقیحانه سردمداران فرانسه را محکوم می‌کنند

تاکید قالیباف بر اولویت‌های اقتصادی مجلس؛ تصمیم‌های مهم نمایندگان برای بازار سرمایه

اتخاذ چهار تصمیم مهم برای کاهش ناکارآمدی‌ اقتصادی کشور

کلیدواژه

کامنت