آبان 05, 1399 16:52 Asia/Tehran [Updated: آبان 06, 1399 16:01 Asia/Tehran]

تهران-ایران‌پرس: مجموعه ۱۴۵هکتاری باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ تاسیس و به‌عنوان مکانی زیبا و جذاب در شمال غرب تهران واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این باغ گیاه‌شناسی بیش از بیست و پنج مجموعه یا رویشگاه وجود دارد که تعدادی از آنها داخلی و تعدادی نیز خارجی است.

بیش از 4  هزار گونه گیاهی در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران وجود دارد که با تعدادی زیادی از باغ‌های گیاه‌شناسی در همه نقاط دنیا مثل آلمان، اتریش، فرانسه، روسیه و دیگر کشورها بر اساس پوشش گیاهی تبادل بذر و گونه‌های گیاهی دارد.

همچنین مکان‌هایی مثل جنگل‌های شمال ایران یا ناحیه‌ای البرز، چین و ژاپن، ناحیه مدیترانه، باغ صخره‌ای و یا رویشگاه‌های آمریکا بر اساس پوشش گیاهی در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران شبیه‌سازی شده‌اند.

بسیاری از گونه‌های گیاهی شمال کشور مانند درختان بلوط، راش و سرخ‌دار در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران رشد و سازگاری پیدا کرده‌اند و به به جذابیت و زیبایی این مجموعه افزوده‌اند.

علاوه بر این‌، مجموعه گل‌های داوودی در فصل پاییز زیبایی دو چندانی را به باغ گیاه‌شناسی ملی ایران می‌دهد که مورد توجه بازدیدکنندگان و گردشگران است.

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران به‌عنوان مکانی زیبا و گردشگری در شمال غرب تهران در همه فصول سال به ویژه فصل پاییز زیبایی خاصی دارد، چرا که در فصل پاییز می‌توان تنوع رنگ‌ها را در این مجموعه مشاهده کرد.

امسال اما با توجه به شیوع بیماری کرونا تعداد بازدیدکنندگان از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران کاهش پیدا کرده است؛ اما به هر صورت علاقه‌مندانی هم که در ایام همه گیری بیماری کرونا به این مجموعه می‌روند، پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌کنند./115

کلیدواژه

کامنت