آبان 21, 1399 17:04 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 14:34 Asia/Tehran]

وزیر خارجه کشورمان نتایج نشست مشترک با همتای پاکستانی خود را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» روز چهارشنبه پس از دیدار با همتای پاکستانی خود در جمع خبرنگاران مذاکره درباره روابط دوجانبه و همکاری‌های مرزی و تبادل تجاری و همچنین مسائل منطقه‌ای ازجمله موضوع افغانستان و تحولات منطقه خلیج فارس و اقدام برخی کشور‌های عربی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مناقشه قره باغ را از موضوعات مهم مذاکرات خود با «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان عنوان کرد.

رایزنی‌های ایران و پاکستان به ریاست «محمدجواد ظریف» و «شاه محمود قریشی» ظهر روز چهارشنبه در محل وزارت امورخارجه در اسلام‌آباد برگزار شد.

این گفت‌وگوها ابتدا با دیدار دوجانبه وزیران امور خارجه دو کشور برگزار شد و سپس در سطح هیات‌های بلندپایه ایران و پاکستان ادامه یافت.

تلاش مشترک ایران و پاکستان برای برقراری صلح در منطقه

ظریف پیش از دیدار با همتای پاکستانی خود با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان در مقر فرماندهی ارتش در شهر راولپندی دیدار و گفت وگو کرد.

فرمانده ارتش پاکستان: همکاری با ایران برای صلح منطقه مهم است

ظریف شامگاه سه‌شنبه در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی برای رایزنی با مقام‌های بلندپایه پاکستان وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

دیدار با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و سخنرانی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد (ISSI) که عصر امروز برگزار خواهد شد، برنامه نهایی سفر ظریف به پایتخت پاکستان خواهد بود.

117

بیشتر بخوانید:

برگزاری مراسم سالگرد تولد علامه «اقبال لاهوری» در پاکستان با حضور ظریف

ظریف: ایران منتظر رفتارهای دولت جدید آمریکا است

کلیدواژه