آذر 11, 1399 15:58 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، طرح "اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها" به نفع جمهوری اسلامی ایران است.

«مجتبی ذوالنوری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایران پرس درباره اهمیت طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تصریح کرد، اگر این طرح سبب شود طرف مقابل به وظایف و تکالیف خود عمل کند و موانع تامین منافع ایران را بردارد، طرح مجلس موفق بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد، اگر طرف مقابل تعهدهای خود را عملی نکند، ایران محدودیت های برجامی و بدون تامین منافع خود را کنار خواهد گذاشت.

«ذوالنوری» گفت، ضمانت اجرایی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها این است که دولت جمهوری اسلامی ایران مجری بوده و تکالیفی برای آن تعریف شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد، در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با هدف ضمانت احرایی این طرح جرم انگاری شده و هر فردی ار اجرای آن ممانعت کند، با مجازات سنگین روبه رو خواهد شد.

در جلسه علنی صبح  امروز سه‌شنبه، نمایندگان به بررسی کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران پرداختند که کلیات این طرح با ۲۵۱ رای به تصویب رسید.

در ماده ۶ این طرح دولت موظف شده است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای ۱+۴ در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع موانع صادرات و فروش نفت ایران دو ماه پس از تصویب این قانون، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

118

بیشتر بخوانید: 

رئیس مجلس: دشمن بداند بازی یکطرفه تمام شده است 

مجلس کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تصویب کرد

کلیدواژه