دی 30, 1399 14:46 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1400 14:37 Asia/Tehran]

ساحل مکران- ایران پرس: تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش «اقتدار 99» نیروی زمینی ارتش عملیات ترکیبی را در سواحل مکران با موفقیت انجام داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیپ 65 نیروی مخصوص با اجرای عملیات متحرک هوایی، به صورت ترکیبی و همزمان عملیات نفوذ و تهاجم را با موفقیت انجام داد.

غواصان تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش در این بخش از رزمایش به دو گروه تقسیم شده و با بالگردهای شنوک در سطح آب فرود آمده و به عمق دریا نفوذ کردند و اهداف دریایی را منهدم و گروه دوم نیز با انهدام پایگاه‌های تعبیه شده در ساحل، به اهداف از پیش تعیین شده دست یافتند.

این غواصان با تکیه بر مهارت های چندگانه فردی خود اعم از سقوط آزاد و نفوذ تاکتیکی از زمین، هوا و دریا توانستند ابعاد مختلف این مهارت ها را در رزمایش «اقتدار 99» نیروی زمینی ارتش عملیاتی کرده و با موفقیت تاکتیک نفوذ و تهاجم را اجرا کنند.

ایجاد اختلال در سامانه کنترل فرماندهی، جنگال و مخابرات دشمن در سطح دریا و همچنین عملیات ترکیبی چتربازان غواص نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی انواع بالگردهای هوانیروز در سطح و در آبهای دریای عمان یکی از تاکتیک های به کار گرفته شده در این رزمایش بود که با موفقیت اجرا شد.

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش صبح امروز (سه شنبه) با شرکت تیپ های هوابرد شیراز، نیروی مخصوص، واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و به طور گسترده هوانیروز ارتش در سواحل مکران آغاز شد.

در این رزمایش تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع، با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش حضور دارند.

بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش در حال برگزاری است.

پیش از این، رزمایش «اقتدار دریایی 99» نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز، روز چهارشنبه هفته گذشته در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند برگزار شد.

117

بیشتر بخوانید:

عملیات مشترک هوابرد با تجهیزات مکانیزه هجومی 

آغاز رزمایش «اقتدار 99» نیروی زمینی ارتش

فردا؛ آغاز رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش

117

کلیدواژه