بهمن 05, 1399 14:03 Asia/Tehran [Updated: اسفند 10, 1399 14:18 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: معاون اول رئیس جمهور گفت، بی‌اثر کردن تحریم‌ها به معنای واقعی کلمه در بخش نفت و گاز قابل مشاهده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی تهران در جمع خبرنگاران تصریح کرد، بی‌اثر کردن تحریم‌ها یعنی اجازه داده نشود پروژه‌ها متوقف شود و امروز این مهم در بخش نفت و گاز محقق شده است. 
معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد، بخشی از تحقق بزرگترین‌ پروژه‌های صنعت نفت در دوران تحریم در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی تهران قابل مشاهده است. 
جهانگیری با اشاره به تحریم‌های شدید سه سال اخیر آمریکا ضد ایران اظهار کرد، پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در دوران تحریم به بهره‌برداری رسید و در واقع این طرح، نمادی از تحقق کارهای مهم در دوران تحریم‌های شدید آمریکاست.
معاون اول رئیس جمهوری گفت، نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی نشان می‌دهد، وزارت نفت و شرکت‌های شرکت کننده در این نمایشگاه، به معنای واقعی کلمه کارآمدی و توانمندی خود را ثابت و شمار "ما می‌توانیم" محقق کردند.
جهانگیری با بیان اینکه پس از تحریم‌های آمریکا، بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ایران کاهش یافت اظهار کرد، وزارت نفت اما با اقدامات سازنده توانست رکورد صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی را بشکند و صادرات فراورده‌های نفتی به بیش از چهار برابر افزایش یافته است.112

بیشتر بخوانید:

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌فارس؛ نمایش قدرت انرژی ایران در اوج تحریم‌ها   

زنگنه: طرح پالایشگاه بیدبلند، نماد شکست تحریم آمریکا علیه ایران است

کلیدواژه