بهمن 07, 1399 20:01 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1400 18:53 Asia/Tehran]
  • سرلشکر موسوی: رزمایش اقتدار 99، بیانگر مهارت‌ها در اجرای عملیات ترکیبی بود

فرمانده کل ارتش، رزمایش اقتدار 99 را بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش روز سه شنبه در خصوص برگزاری رزمایش «اقتدار 99» گفت: یکی از اهداف مهم این رزمایش جابجایی سریع نیروها از نقاط مختلف کشور به منطقه رزمایش بود که با کمک نیروی هوایی و هوانیروز با موفقیت انجام شد.

سرلشکر موسوی افزود: سناریوهای تدوین شده در این رزمایش بنابر دستورالعمل‌های عنوان شده، مرحله به مرحله با موفقیت اجرا شد و به طور کلی روحیه و مهارت نیروها در دستیابی به اهداف مثبت برآورده شد.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: در این رزمایش تازش از دریا و هوا، و نفوذ از دریا به ساحل و ساحل به دریا، با موفقیت انجام شد و همچنین فرود آمدن در آب و انجام عملیات در عمق دریا توسط غواصان، اجرای عملیات در ساحل توسط غواصان و اینکه منطقه‌ای در ساحل اِشغال و توسعه وضعیت داده شود و بستر جهت حضور عمده قوای خودی آماده شود از جمله مواردی بود که در این رزمایش به شکل مطلوبی انجام شد.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه در مجموع بخشی از قدرت نیروی زمینی ارتش ایران در این رزمایش به نمایش گذاشته شد، افزود: دو یگان واکنش سریع و متحرک هجومی بنا به تغییرات ساختاری در نیروی زمینی ارتش در جریان این رزمایش اجرای مأموریت کردند و آنچه که ما دیدیم، بیانگر کار مطلوب منسجم و هماهنگ بوده است.

رزمایش اقتدار 99 نیروی نیروی زمینی ارتش 19 و 20 ژانویه در سواحل مکران برگزار شد. // 114

بیشتر بخوانید:

سرلشکر باقری: رزمایش‌های اخیر موجب دلگرمی مردم ایران و ناامیدی دشمنان شد

رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا؛ رصد و شناسایی شناورهای بیگانه در آب‌های بین‌المللی

عملیات متحرک هوایی  نیروهای مخصوص تیپ 223 در رزمایش اقتدار 99 نزاجا

کلیدواژه