بهمن 01, 1399 11:05 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

سواحل مکران- ایران پرس: تیپ 223 نیروی مخصوص در رزمایش «اقتدار 99» نزاجا عملیات متحرک هوایی و تاخت در نوار ساحلی را با موفقیت انجام داده و با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز در کمترین زمان ممکن به نقطه مبدا بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیپ 223 نیروهای مخصوص نیروی زمینی ارتش در رزمایش «اقتدار 99» این نیرو عملیات متحرک هوایی را با موفقیت انجام دادند.

نیروهای تیپ 223 پس از تغییر ماهیت از تیپ تکاور به نیروهای مخصوص واکنش سریع در آخرین مرحله از رزمایش «اقتدار 99» نزاجا برای نخستین بار ماموریت خود را متناسب با ساختار جدید انجام دادند.

تیپ 223 نیروی مخصوص در جریان این رزمایش عملیات متحرک هوایی را با پشتیبانی 10 فروند بالگرد 214 انجام داده و پس از هلی برد نسبت به طرح ریزی و اجرای عملیات تاخت و انهدام پایگاه های ساحلی اقدام و اهداف مورد نظر را با موفقیت منهدم کردند.

نیروهای مخصوص تیپ 223 پس از اجرای ماموریت در نوار ساحلی به سرعت توسط بالگردهای هوانیروز منطقه هدف را ترک و به نقطه مبدا ماموریت بازگشتند.

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش صبح روز سه شنبه با شرکت تیپ های هوابرد شیراز، نیروی مخصوص، واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و به طور گسترده هوانیروز ارتش در سواحل مکران آغاز شد.

در این رزمایش تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع، با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش حضور دارند.

بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش در حال برگزاری است.

پیش از این، رزمایش «اقتدار دریایی 99» نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز، روز چهارشنبه هفته گذشته در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند برگزار شد.

117

بیشتر بخوانید:

بکارگیری سامانه پایش الکترواپتیکی سیار «جلال» در رزمایش اقتدار 99 نزاجا

عملیات هلی برن و انهدام اهداف ثابت و متحرک در شب در رزمایش اقتدار 99 نزاجا

عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران

عملیات مشترک هوابرد با تجهیزات مکانیزه هجومی

آغاز رزمایش «اقتدار 99» نیروی زمینی ارتش

کلیدواژه