بهمن 01, 1399 09:02 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]

سواحل مکران- ایران پرس: بالگردهای هجومی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در شب عملیات هلی برن و اجرای آتش در سواحل دریا را با موفقیت انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بالگردهای هجومی که به تازگی به سامانه پرواز در شب مجهز و مسلح شده اند برای نخستین بار در شب عملیات هلی برن و اجرای آتش در نوار ساحلی را با موفقیت در جریان رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش انجام دادند.

در این بخش از رزمایش، بالگردهای هجومی 214 که اخیرا به سامانه پرواز در شب مجهز و مسلح شده اند، توانستند عملیات هلی برن شبانه و پشتیبانی آتش نزدیک از یگان ها را در ساحل با موفقیت انجام دهند و نیروهای مخصوص و واکنش سریع ارتش را به سرعت در مناطق مورد نظر گسترش دهند.

این عملیات برای نخستین بار برای ارتقاء توان رزمی و با هدف ارزیابی و مهارت و جسارت خلبانان در ماموریت‌های پرواز در شب با بهره گیری از تجهیزات و تسلیحات نوین بومی و ایرانی اجرا شد.

امیر سرتیپ دوم «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش، این عملیات را اقدامی کم نظیر در  منطقه و فرامنطقه عنوان کرد و ابتکار عمل و آموزش تاکتیک‌های نوین به خلبانان و اقدام هماهنگ با یگان‌های واکنش سریع را  امیدوار کننده و موجب ارتقاء آمادگی هوانیروز دانست.

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش صبح روز سه شنبه با شرکت تیپ های هوابرد شیراز، نیروی مخصوص، واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و به طور گسترده هوانیروز ارتش در سواحل مکران آغاز شد.

در این رزمایش تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع، با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش حضور دارند.

بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش در حال برگزاری است.

پیش از این، رزمایش «اقتدار دریایی 99» نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز، روز چهارشنبه هفته گذشته در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند برگزار شد.

117

بیشتر بخوانید:

عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران

عملیات مشترک هوابرد با تجهیزات مکانیزه هجومی 

آغاز رزمایش «اقتدار 99» نیروی زمینی ارتش

فردا؛ آغاز رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش

کلیدواژه