بهمن 28, 1399 16:05 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت، نیروی دریایی ارتش ایران در حال برگزاری رزمایشی با هدف تعامل جمعی با قدرت‌های منطقه‌ای است و جذابیت آن سبب شده است که نیروی دریایی هند نیز به این رزمایش بپیوندد.

امیر دریادار دوم «غلامرضا طحانی» امروز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس افزود، فعالیت‌های جمعی مانند رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند همواره مورد رصد قدرت‌های برتر نظامی قرار می‌گیرد و قطعا حساسیت‌های خاص خود را دارد.

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند همچنین گفت، در همه نیروهای دریایی جهان، یگان‌هایی به عنوان «ناو سرفرماندهی» انتخاب می‌شوند که توانایی فرماندهی در همه سطوح زمینی، دریایی و هوایی را داشته باشند که ناو "جماران" این ویژگی را در رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند دارا است.

امیر دریادار غلامرضا طحانی افزود، ناو جماران، ناوی کاملاً بومی است که قابلیت فرماندهی عملیات حساس را در منطقه‌ای وسیع مانند شمال اقیانوس هند  دارد. 

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه 2021، از صبح امروز سه شنبه در منطقه شمال اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شد.

در مرحله نخست این تمرین دریایی، عملیات «PHOTOEX» شامل صورت‌بندی و آرایش آفندی یگان‌های شرکت‌کننده در رزمایش متناسب با تهدیدات موجود در منطقه انجام شد .//114

بیشتر بخوانید:

امیر دریادار خانزادی: نیروی دریایی هند به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند ملحق می‌شود

پیام‌ رزمایش ایران، روسیه: تقویت صلح، دوستی و امنیت در منطقه

شلیک ناو‌های ایران و روسیه به سمت اهداف دریایی در رزمایش مشترک

تشریح اهداف رزمایش دریایی ایران و روسیه 2021

کلیدواژه