اسفند 04, 1399 10:42 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]
  • فردا؛ موعد توقف کلیه نظارت‌های فراپادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

تهران- ایران پرس : بر اساس توافقات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، از این پس، تنها نظارتهای پادمانی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کیوان خسروی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی امروز(دوشنبه) گفت: در جریان سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، چگونگی توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و نظارت های فراپادمانی برای وی تشریح شد. 
خسروی با تاکید برهدف نظام برای اجرای بی کم و کاست قانون "اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران" افزود: در خصوص اجرای بدون وقفه این قانون در مجموعه ارکان کشور اجماع وجود دارد و سازمان انرژی اتمی ضمن آن که تاکنون مفاد قانون را اجرا کرده، زمینه قطع نظارت های فراپادمانی را نیز فراهم کرده است.
سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: در بیانیه مشترک ایران و آژانس وهمچنین پیوست اجرایی آن که درسفر گروسی به تهران مورد توافق قرار گرفت، برموضوع اجرای کامل قانون مصوب مجلس تصریح شده و ترتیب و چگونگی انجام آن مخدوش نشده است.
خسروی در پایان گفت: اجرای قانون مجلس به منزله خروج ایران از برجام و قطع همکاری با آژانس نیست و از این رو تعاملات ایران با آژانس و نظارتهای پادمانی آن بر اساس چارچوب های قانونی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

خطیب‌زاده: مفاد توافق با آژانس درچارچوب قانون مجلس است

بیانیه سازمان انرژی اتمی در خصوص تفاهم‌های مشترک با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

 

کلیدواژه