اسفند 05, 1399 19:36 Asia/Tehran [Updated: اسفند 05, 1399 20:00 Asia/Tehran]

معاون گردشگری کشور گفت گردشگری در ایران امروز دیگر نقطه محور و تک محصول نیست و سفرها در کشور توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ولی تیموری»، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه گردشگری در تهران گفت: اولین رویکرد ما این بوده که سفر در سطح داخلی و خارجی توزیع شود و سفرها به شهرهای گردشگری که سه یا چهار شهر بیشتر نبود، محدود نشوند.

وی افزود: مهمترین رویکرد دیگر ما هدفمند کردن بازارهای گردشگری بود. ما بازارهای سنتی داشتیم که می‌بایست با استراتژی آنها را مدیریت می‌کردیم. وزیر میراث فرهنگی با حدود چهار میلیون  و ۵۰۰ هزار گردشگر، سازمان میراث فرهنگی را تحویل گرفت، اما در سال ۹۶ آمار گردشگران ورودی به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید. در سال ۹۷ نیز این آمار به حدود 7 میلیون نفر و در سال ۹۸ به نزدیک به ۹ میلیون نفر رسید. این نشان می‌دهد که در بعد بین‌المللی ما رویکرد موفقی داشته‌ایم. اما در سال ۹۹ با مشکل کرونا و زمین گیر شدن هواپیماها مواجه شدیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: نمایشگاه امروز یک رزمایش است. ما برای برنامه‌های پیش رو آماده می‌شویم. این نمایشگاه کاملاً تخصصی طراحی شده، اما برای آن اعلام عمومی نکردیم چون سلامتی مردم و همکارانمان بسیار اهمیت دارد. 

امروز سه شنبه پنجم اسفندماه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد و تا دهم اسفند ادامه دارد. این نمایشگاه بازدید عمومی و مردمی ندارد.// 114

بیشتر بخوانید:

بهره‌برداری از مدل سفرهای هوشمند در نمایشگاه گردشگری تهران

مونسان: تنوع در گردشگری در کشور طی سال‌های اخیر رخ داده است

کلیدواژه