اسفند 11, 1399 09:58 Asia/Tehran [Updated: فروردین 20, 1400 19:40 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سپاه نباید تغییر ماهیت دهد و به غیر خود تبدیل شود، گفت: اندیشه های ظاهر شده در دهه های اول سپاه باید مدام منتقل شود و این کار «پاسداران اهل قلم» است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» روز دوشنبه در پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال «پاسداران اهل قلم» اظهار داشت: وسعت و بزرگی شخصیت هر انسانی به بلندای اندیشه اوست و به همین دلیل انسان های متفکر و مروجان علم و معرفت مانند شهداء هرگز نمی میرند.

فرمانده کل سپاه گفت: انقلاب ما برای پی ریزی یک تمدن و پیاده سازی آن ظهور کرده و ما بر اساس تجربه دریافته ایم که دسترسی به کرانه های این تمدن جزء با پیشگامی در میدان تعقل و تفکر ممکن نیست.

سردار سلامی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان جاهل ما ابزارهای فیزیکی قدرتمندی دارند ما باید با سلاح ایمان و آگاهی حرکت کنیم.

وی افزود: سپاه نباید تغییر ماهیت دهد و به غیر خود تبدیل شود و اندیشه های ظاهر شده در دهه های اول سپاه باید مدام منتقل شود و این کار پاسداران اهل قلم است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما باید مدام ذهن هایمان را نوسازی کنیم و حقایق باید جاری شود؛ ما یک نهاد بدون فکر نیستیم و هر روز با فضا، شرایط، دشمن و اقتضائات جدیدی مواجه ایم و مواجه با هر پدیده ای مستلزم ذهن جدید است.

117

بیشتر بخوانید:

پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال «پاسداران اهل قلم»| پخش زنده از ایران پرس

کلیدواژه