اسفند 11, 1399 11:56 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 14:44 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران مقاومت فعال است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «عزیز نصیرزاده» روز دوشنبه در مراسم تحویل هواپیما و بالگردهای اورهال شده در سازمان صنایع هوایی و وزارت دفاع  اظهار داشت: صنایع هوایی یک صنعت پویا و فعال، مبتکر و خودکفاست که کاملاً قابل اطمینان و اتکا برای بخش های عملیاتی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: در ظاهر کار امروز شاهد تحویل چندین فروند هواپیما و بالگرد بودیم اما در پس این ماجرا خلاقیت ابتکار و نوآوری را می بینیم که با این خلاقیت ها، بهینه سازی و ارتقا داشته ایم و البته همکاری با شرکت ها دانش بنیان که افق های روشنی را برای ما به همراه خواهد داشت.

سرتیپ نصیرزاده گفت: تجهیزات تحویل شده امروز وزارت دفاع به نیروی هوایی ارتش و البته افق روشنی که در حوزه فعالیت‌های علمی و پشتیبانی شاهد هستیم قطعاً در ارتقای توان دفاعی کشور نقش بالایی دارد و ما از مرزهای کشورمان به بهترین شکل و جانانه دفاع خواهیم کرد.

امروز تمام قطعات بالگردی ایران به شکل بومی ساخته می شود

همچنین در این مراسم امیرسرتیپ دوم خلبان «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش گفت: امروز تمام قطعات بالگردی ایران به شکل بومی ساخته می شود و به جرات می توانم بگویم که ما قدرتمند ترین ناوگان بالگردی منطقه هستیم و در بعد توان رزمی نیز آمادگی بسیار خوبی داریم.

فرمانده هوانیروز ارتش افزود: سامانه های دید در شب به صورت بومی در جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است و فقط تعدادی محدودی از کشورهای دیگر به این فناوری دسترسی دارند.

امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی تصریح کرد: سامانه های دید در شب در رزمایش شبانه اخیر سواحل مکران، به عنوان یکی از مولفه های قدرت در میدان نبرد، عملیاتی شد.

وی افزود: در حوزه سامانه های موشکی نقطه زن نیز وزارت دفاع بسیار خوب عمل کرد و به کمک تجهیزات موشکی نقطه زن در تمام نقاط  ایران از رزمندگان پشتیبانی می شود.

انواع هواپیماهای نظامی، ترابری سنگین و بالگرد بازآمادشده (اورهال) در صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امروز (دوشنبه) طی مراسمی به نیروهای مسلح تحویل شد.

در این مراسم که با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و فرمانده هوانیروز ارتش انجام شد؛ 9 فروند هواپیمای نظامی، 10 فروند بالگرد و ده ها موتور بازآماد شده در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تحویل نیروهای مسلح شد. 

117

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: ایران جایگاه بسیار مطلوبی در ساخت پهپاد دارد

ده‌ها هواپیمای نظامی، ترابری سنگین و بالگرد به نیروهای مسلح تحویل شد

کلیدواژه