اسفند 13, 1399 11:48 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 14:44 Asia/Tehran]
  • واعظی: صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام تاثیر منفی بر همکاری‌های دو طرف می گذارد

تهران- ایران پرس: رئیس دفتر رئیس جمهوری صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام را غیرسازنده خواند و گفت: صدور این قطعنامه در مذاکرات در برجام و بر نوع نگاه و همکاری ایران با آژانس اثر منفی دارد.

«محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درپاسخ به سوال خبرگزاری ایران پرس در مورد ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام ‌آژانس اظهار داشت: قطعنامه‌ای که در این چند روز گذشته به گفته خودشان اصلاحاتی بر روی آن انجام شده، از نظر ما یک موضع غیرسازنده است و روی مذاکرات در برجام و بر نوع نگاه و همکاری ایران با آژانس اثر منفی دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: این روش دوستانه‌ای نیست و تا دیر نشده باید اصلاح شود.

واعظی در مورد گفت و گوی «حسن روحانی» رئیس جمهور با «امانوئل مکرون» همتای فرانسوی خود گفت: این گفت و گو حدود یک ساعت و خورده‌ای به طول انجامید و موضوعات مختلفی مطرح شد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور فرانسه در این گفت وگو برای حفظ برجام ابراز علاقه مندی کردند و موضع ایران در این زمینه روشن است که باید تحریم‌ها برداشته شود و کشورهای اروپایی و آمریکا یک اقدام روشن و عملی بردارند و ایران هم متقابلا پس از راستی آزمایی گام‌های خود را بر می‌دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری عنوان کرد: موضع ایران روشن است که باید تحریم‌ها برداشته شود و هم کشورهای اروپایی و هم آمریکا باید اقدام خیلی روشن عملی بردارند و متقابلاً ما هم همین اقدام را بعد از اینکه راستی‌آزمایی شد و مطمئن شدیم انجام خواهیم داد.

واعظی تصریح کرد: مقداری هم اختلاف نظر وجود داشت؛ قرار بر این شد که روی ایده‌هایی که مطرح شد هم ما بیشتر فکر کنیم و هم آنها بیشتر فکر کنند و در سطوح کارشناسی، ارتباطات و تماس‌ها برقرار باشد.

117

بیشتر بخوانید:

واعظی: صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود را به دنیا نشان دادیم

کلیدواژه