فروردین 16, 1400 20:11 Asia/Tehran [Updated: فروردین 16, 1400 20:21 Asia/Tehran]
  • تعطیلی سالن‌های سینما و مجموعه‌های ورزشی در تهران

تهران- ایران پرس: در پی اعلام شرایط قرمز کرونایی در تهران، تمامی سالن های سینما و تئاتر و مجموعه های ورزشی پایتخت تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی از تعطیلی سینماهای تهران به دلیل قرار گرفتن پایتخت در شرایط قرمز کرونایی خبر داد.

«مسعود نجفی» عصر دوشنبه اظهار داشت: صبح امروز دوشنبه (16 فروردین) با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت کرونا در شهر تهران از نارنجی به قرمز تغییر کرد تا با توجه به قوانین تمامی مشاغل از جمله سینماها تعطیل شد.

وی افزود: طبق طبقه بندی اخیر مشاغل تئاتر و سینما به تازگی از مشاغل گروه سه به دو تغییرکرده بود تا در وضعیت نارنجی هم بتواند فعالیت کند اما حالا با قرمز شدن شهر تهران سینماها دوباره تعطیل شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: به سامانه فروش بلیت آنلاین سینماها (سمفا) هم اعلام کرده‌ایم که بلیت فروشی را متوقف کنند و اگر وضعیت شهرهای قرمز به نارنجی تغییر پیدا کند، سامانه بلیت فروشی به طور خودکار فعال می‌شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به تغییر رنگ کرونایی تهران از نارنجی به قرمز، از تعطیلی سالن‌های نمایشی تئاتر از 17 فروردین 1400 خبر داد.

«محسن حسن‌زاده» افزود: البته با پیگیری‌های انجام شده جلسه اضطراری درباره شهر تهران برگزار خواهد شد و اگر مصوبه‌ جدیدی در این جلسه درباره سینما و تئاتر وجود داشته باشد مبنای عمل ما قرار خواهد گرفت.

رئیس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران هم اعلام کرد: با دستور ستاد ملی کرونا فعالیت تمامی باشگاههای ورزشی از امروز دوشنبه اطلاع ثانوی تعطیل شد.

«رضا خرم» اظهار داشت: با قرمز شدن تهران هم اینک سه هزار باشگاه و مکان های ورزشی آبی و چند منظوره در حوزه های چهارگانه تهران (شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب و جنوب شرق) و شهرستان‌های ری و شمیرانات تعطیل شدند.

وی بیان کرد که این تعطیلی ها تا رسیدن به شرایط زرد و آبی برای فعالیت مجدد ورزش ادامه خواهد داشت.

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تاکید کرد: در صورت بی توجهی مدیران به دستور العمل ستاد ملی کرونا (فعالیت غیر قانونی) نیز با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

خرم اضافه کرد: فعالیت ورزشی سایر شهرستانهای استان نیز طبق نظر ستاد ملی کرونا و فرمانداری ها انجام خواهد شد.

پنج هزار و 200 مجموعه ورزشی در سطح استان تهران وجود دارد.

117

بیشتر بخوانید:

تهران و 6 شهر دیگر وارد وضعیت قرمز کرونایی شدند

 

کلیدواژه