فروردین 18, 1400 09:40 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 14:34 Asia/Tehran]
  • برگزاری جلسات از راه دور؛ ارتقای ارتباط آنلاین تصویری با توسعه نرم‌افزارها

یک شرکت خلاق با ارائه پلتفرم ارتباط آنلاین تصویری، تلاش کرد تا هم‌رسانی صدا و تصویر در جلسات برگزار شده در فضای مجازی را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علی خانی» مدیرعامل شرکت خلاق طرح و توسعه اتصال یکپارچه، گفت: با توجه به نیاز برای توسعه برگزاری جلسات آنلاین نرم‌افزارهای مختلفی در این خصوص عرضه شد. با توجه به نقائص موجود در این زمینه، تلاش کردیم تا یک پلتفرم کامل برای برگزاری جلسات در فضای مجازی ارائه کنیم.

 مدیرعامل شرکت خلاق طرح و توسعه اتصال یکپارچه، در ادامه افزود: تلاش کردیم تا صدا و تصویر در این پلتفرم به صورت کامل، همزمان ارائه شود. عدم هم‌رسانی همزمان صدا و تصویر در پلتفرم‌های مختلف باعث شده است تا در برخی کاربران نارضایتی‌های به وجود آید، به همین خاطر در واحد تحقیق و توسعه شرکت، تلاش کردیم تا با توسعه زیرساخت‌ها یک پلتفرم با کیفیت در این زمینه عرضه کنیم.

این فعال دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات بیشتر در مورد این خدمات آنلاین، گفت: این پلتفرم با نام ویدئو کیک عرضه شده است. منظور از به کاربردن کلمه کیک، سهل الوصول بودن آن و راحتی استفاده از این خدمت است. در سیستم‌های که برای برگزاری وبینار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر تمرکز بر روی انتقال صدا و متن قرار دارد. اما محور اصلی پلتفرم ما، انتقال تصویر با کیفیت از شرکت کنندگان در کنفرانس است.

خانی ضمن اشاره به سوابق این مجموعه خلاق، بیان کرد: سازمان‌ها، شرکت‌ها و افرادی که تمایل دارند که جلسات و مراسمات خود را به صورت آنلاین برگزار کنند، می‌توانند از پلاتفرم ویدئو کیک استفاده کنند. برای استفاده از این سامانه، نیازی به نصب هیچگونه نرم‌افزاری نیست. حتی می‌توان با استفاده از تجهیزات سنتی مانند ویدئو پروژکتور نیز، از این پلاتفرم استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت خلاق طرح و توسعه اتصال یکپارچه، ضمن مهم خواندن توسعه زیرساخت‌های ارتباط آنلاین تصویری در کشور، گفت: پهنای باند مورد نیاز برای استفاده از پلاتفرم ویدئو کیک، یک پنجم پهنای باند مورد نیاز برای استفاده از پلاتفرم مشابه خارجی است. قیمت استفاده از خدمات ایرانی نیز از نرخ استفاده از خدمات سرویس‌های مشابه خارجی بسیار ارزانتر است.

به گفته وی، در حال حاضر در تلاش هستیم تا اتوماسیون پلتفرم ارتباط انلاین صوتی و تصویری را در کشور ارتقاء بخشیم و بر روی این موضوع در حال تحقیق هستیم.

117

کلیدواژه