فروردین 21, 1400 14:10 Asia/Tehran [Updated: فروردین 21, 1400 17:33 Asia/Tehran]

مسکو- ایران پرس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، از دعوت از مراجع اقتصادی بخش دولتی و خصوصی و دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در مسکو برای حضور در نمایشگاه اوراسیا در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از 28 الی 31 اردیبهشت 1400 با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در تهران برگزار خواهد شد.

کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو در مصاحبه اختصاصی با پارس تودی روسی در این باره گفت: در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو بیش از یک ماه است که دعوتنامه ها و اطلاعات مربوط به برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا در تهران را از مراجع کشورمان دریافت کرده ایم و برای مراجع اقتصادی بخش دولتی و خصوصی و دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در مسکو ارسال نمودیم.

به گفته جلالی، همچنین طی روزهای آینده هم قرار است که دعوتنامه های رسمی از طرف مقامات ذیربط دولتی ایران برای همتایان روسی ارسال شود.

سفیر ایران در مسکو، در خصوص برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران از 28 الی 31 اردیبهشت ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه به خوبی برگزار خواهد شد.

از آنجایی که در حاشیه این نمایشگاه، همایش روسای اتاق های بازرگانی 5 کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا همراه با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در تهران برگزار خواهد شد، به گفته سفیر کشورمان در مسکو، دعوتنامه ای برای رئیس محترم اتاق بازرگانی و صنعت روسیه برای شرکت در این نشست و نمایشگاه ارسال شده است.

وی افزود که بر اساس قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اوراسیا، مطابق بند 2 ماده 3 این موافقتنامه هر کدام از کشورها از حقوق گمرکی ترجیحی از مبداء کشور خود برای کشور دیگری برخوردار هستند. بر این اساس تجار ما هم در جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از این کشورها از این حقوق گمرکی ترجیحی برخوردارند.

در خصوص تعرفه های گمرکی جلالی عنوان کرد که با توجه به درصد تخفیف ها و معافیت های گمرکی که بر کالاها اعمال می شود، قیمت تمام شده کالاهای ایرانی در کشور مقصد می تواند کمتر باشد. لذا این می تواند سود مناسبی را عاید صادر کنندگان ایرانی کند.

متقابلا گمرک ایران هم تسهیلات خاصی را برای فعالان اقتصادی حوزه اوراسیا در نظر گرفته است. برگزاری همایش پیش رو در حاشیه نمایشگاه اوراسیا با این هدف است که فعالان اقتصادی ایران و کشورهای اوراسیا بیشتر نسبت به قواعد و قوانین آشنایی پیدا کنند.

اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تاریخ 28 الی 31 اردیبهشت ماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تهران، با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در بالاترین سطح تجاری و اقتصادی و با حضور مقامات بخش های دولتی و خصوصی ایران و کشورهای عضو برگزار خواهد شد.

به گفته علیرضا جعفری، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه، نشست های تخصصی و B2B همینطور اختصاص دو دفتر یکی در تهران و دیگری در مسکو و ارائه کلیه خدمات و مشاوره های تجاری به مدت یک سال ویژه شرکت کنندگان، از مهمترین ویژگی های عملیاتی این نمایشگاه می باشد.

سازمان توسعه و تجارت ایران از کشورهای قطر، عمان، ترکیه، هندوستان، عراق، لبنان، سوریه و افغانستان نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت بعمل آورده است.

سایت نمایشگاه به آدرس eurasia-expo.com می باشد و علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه در هر سطحی می توانند با ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

کلیدواژه