فروردین 23, 1400 04:49 Asia/Tehran [Updated: فروردین 23, 1400 04:57 Asia/Tehran]
  • عزم ایران و کوبا برای گسترش همکاری‌ ها در زمینه اقتصادی و مبارزه با کرونا

«رضا نظرآهاری»، دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و «امیلیو لوزادا»، مدیر کل امور دوجانبه وزارت خارجه کوبا در"هاوانا" با یکدیگر دیدار و در مورد مسائل دوجانبه و چندجانبه گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «نظرآهاری» و «لوزادا» در این دیدار بر تداوم پیشرفت مذاکرات سطح بالا میان دو کشور و تقویت روابط اقتصادی، تجاری و همکاری در موضوعات مورد علاقه متقابل از جمله مبارزه با کرونا تاکید کردند.

«امیلیو لوزادا» در این دیدار از حمایت ایران از مبارزه کوبا برای رفع تحریم‌‌های آمریکا و همچنین محکومیت درج کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم قدردانی کرد.

وزارت خارجه کوبا به تازگی گزارش مغرضانه آمریکا در مورد حقوق بشر و استفاده ابزاری از آن برای تداوم سیاست تجاوزکارانه در قبال خود را رد کرد.

«کارلوس فرناندز دو کسیو» مدیر بخش آمریکای وزارت خارجه کوبا گفت: واشنگتن به طور ناجوانمردانه از چنین مسئله حساسی برای حمله به دولت هایی که از حق حاکمیت مردم خود در تعیین سرنوشتشان دفاع می کنند، استفاده می‌کند.

ایران و کوبا که تحت شدیدترین تحریم‌های آمریکا قرار دارند در پی ایجاد ظرفیت تولید میلیون ها دُز واکسن کرونا هستند. // 114

بیشتر بخوانید:

آغاز مرحله سوم آزمایش واکسن کوبایی کرونا

تلاش ایران و کوبا برای تولید مشترک واکسن کرونا

واکسن مشترک ایران و کوبا وارد مرحله جدید آزمایش شد

کلیدواژه