فروردین 28, 1400 09:52 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  •  سرلشکر موسوی: نیروهای مسلح اهرم راهبردی ایران در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی هستند

تهران- ایران پرس: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح و به طور خاص ارتش جمهوری اسلامی، به عنوان یک اهرم راهبردی در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی ایران ایفای نقش می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیرسرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» در آستانه فرارسیدن 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

فرمانده کل ارتش افزود: امام خمینی(ره) در شرایطی 29 فروردین را روز ارتش اعلام کردند که منافقان داخلی و معاندان خارجی به بهانه‌های مختلف سعی در انحلال ارتش داشتند. چنین تصمیمی، بیش از هر چیز بیانگر هوشمندی و آگاهی حضرت امام (ره) است. این هوشمندی، هم آینده‌نگری امام (ره) درباره لزوم حفظ ارتش، هم قدردانی از ارتشیانی که در مراحل انقلاب با مردم همراهی کردند را نشان می‌دهد.

29 فروردین روز پیوند ارتشیان با ملت و انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی با بیان اینکه در 29 فروردین پیوند ارتشیان با ملت و انقلاب مستحکم‌تر شد و حاصل آن حضور تا پای جان ارتش در دفاع از میهن و نظام اسلامی در هشت سال دفاع مقدس بود، تصریح کرد: ارتش پس از گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی در استمرار پایبندی خود به ارزش‌ها، میهن، مردم، استکبارستیزی و آرمان‌های اسلامی در نهایت اخلاص به اجرای مأموریت‌های متعدد پرداخته است.

در ادامه پیام فرمانده کل ارتش آمده است: دلاوری‌های نیروی زمینی قهرمان، شجاعت‌های عقابان تیزپرواز نیروی هوایی، اقتدار نیروی دریایی راهبردی و چشمان همیشه بیدار و مراقب پدافند هوایی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه 48 هزار شهید گلگون‌کفن ارتش و هزاران جانباز و آزاده ارتشی نمود بارز دلاوری‌ها و فداکاری‌های ارتش و فرزندان ارتشی ملت در راه دفاع از دین و میهن است، افزود: قدرت نیروهای مسلح و به طور خاص ارتش جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر ایجاد امکان حفاظت از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور از ویژگی بازدارندگی برخوردار است که به عنوان یک اهرم راهبردی در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی ایران ایفای نقش کرده و می‌کند.

سرلشکر موسوی، ارتش جمهوری اسلامی ایران را ارتشی از دل جامعه با فرهنگ ناب دانست که جانش را برای ملت می‌دهد و در این پیام تاکید کرد: هویت این ارتش با سایر ارتش‌ها تفاوت دارد، سیل و زلزله نشان داد که ارتش تا چه حد جان‌فدای ملت است. شیوع بیماری کرونا و مشارکت 440 مرکز درمانی و بیمارستان ارتش و 15 هزار کادر درمانی در حوزه دفاع از سلامت مردم ضمن آنکه کمک ارزشمندی به حل مشکل بیماران بود، نشان از انعطاف ارتش و آمادگی‌اش برای مقابله با سخت‌ترین شرایط نبرد بیولوژیک دارد.

در ادامه این پیام آمده است: جهان و منطقه امروز با فتنه‌انگیزی‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل، آبستن حوادث بزرگی است و به تعبیر مقام معظم رهبری، جهان در یک پیچ تاریخی به سر می‌برد. حضور یک ارتش استکبارستیز، قدرتمند، معنویت محور و انقلابیِ همیشه در صحنه، برگ برنده‌ای در این روزگار پرالتهاب به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه ارتش مفتخر است در سال 1400 که از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، تمام توان و ظرفیت خود را برای تحقق این شعار وجهه همت بسازد، گفت: همچنین برای برگزاری پرشور و شکوهمند انتخابات خردادماه سال جاری در کنار ملت غیور و تاریخ‌ساز ایران اسلامی حضوری حداکثری داشته باشد.

سرلشکر موسوی در این پیام تاکید کرد: بی‌تردید اقتدار امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، ریشه در اراده آهنین همرزمان غیور و ولایی ارتش انقلابی و استحکام خانواده های کم نظیر و نجیب آنان دارد که همواره مانند کوهی محکم پشت سر کارکنان ارتش ایستاده اند تا آنها بتوانند به بهترین شکل ماموریت خود را انجام دهند و از صمیم قلب قدردان این خانواده های محترم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ارتش قدر محبت‌ها و پشتیبانی‌های ملت بزرگ ایران و رهبری را می‌داند و دست در دست برادران خود در سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، جان بر کف، آماده جانبازی در راه دین، میهن و نظام اسلامی است.

117

بیشتر بخوانید:

رژه روز ارتش به صورت محمول و خودرویی برگزار می‌شود

سرلشکر باقری: سپاه و ارتش آماده پاسخ قاطع به هر نوع تهدید و اقدام شوم دشمنان هستند

کلیدواژه