فروردین 28, 1400 10:48 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 11:07 Asia/Tehran]
  • ارتش جمهوری اسلامی، مشـت محـکم و آهنیـن ملـت در مبـارزه با استکبـار جهـانی

تهران- ایران پرس: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اعلام کرد ارتش مشـت محـکم و آهنیـن ملـت در مبـارزه با استکبـار جهـانی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اعلام کرد: 29 فروردین در تقویم انقلاب اسلامی ایران یادآور حمایت کم نظیر و دوراندیشی عالمانۀ معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از ارتش انقلابی و قهرمان جمهوری اسلامی ایران است.

در این بیانیه آمده است، ارتش جمهوری اسلامی ایران به بازوی توانمند نظام در عرصه های مختلف تبدیل شده است. 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در این بیانیه تاکید کرد، ارتش جمهوری اسلامی ایران بارها در آزمون های مختلف نظامی، خدمت رسانی و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرده و با ایثار و فداکاری خالصانه موجبات رضایتمندی آحاد ملت ایران اسلامی را فراهم نموده اند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در شرایطی که دشمنان، با تضعیف ارتش و ایجاد تفرقه به دنبال تضعیف امنیت و آشفتگی در کشور بودند، امام خمینی (ره) طی پیامی، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.

117

بیشتر بخوانید:

رژه روز ارتش به صورت محمول و خودرویی برگزار می‌شود

سرلشکرموسوی: سرلشکر موسوی: نیروهای مسلح اهرم راهبردی ایران در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی هستند

کلیدواژه