اردیبهشت 21, 1400 14:18 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 21, 1400 14:26 Asia/Tehran]
  • جان باختن ۳۰۷ هموطن کرونایی در 24 ساعت گذشته

تهران- ایران پرس: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۵ هزار و ۵۶۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۷۵ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این اعلام، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۶۹۱ هزار و ۳۵۲ نفر رسید.خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۱۴۴ هزار و ۱۹۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: پنج هزار و ۵۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۵۸۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد در حال حاضر ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس اعلام این وزارتخانه ، تاکنون یک میلیون و ۵۷۰ هزار و ۵۸۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۳۱۲ هزار و ۱۳۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۸۸۲ هزار و ۷۲۵ دُز رسید.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 351 بیمار در شبانه روز گذشته

رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور: کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد

کلیدواژه