خرداد 19, 1400 10:38 Asia/Tehran [Updated: خرداد 29, 1400 22:30 Asia/Tehran]
  • سخنگوی صنعت برق کشور: احتمال خاموشی در هفته آینده زیاد است

تهران- ایران پرس: سخنگوی صنعت برق کشور براساس پیش بینی‌ها اوج بار مصرف برق در هفته پیش رو به ۶۰ هزار مگاوات می‌رسد که یک رکورد در مصرف برق کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مصطفی رجبی مشهدی» اظهار داشت: هفته آینده صنعت برق کشور امکان تولید 54 هزار مگاوات برق در پیک مصرف را دارد و اختلاف بین مصرف و تولید باید به وسیله  مدیریت مصرف جبران شود.

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به استقرار هوای گرم در کشور طی هفته آینده افزود: با توجه به اینکه مطابق با اطلاعات هواشناسی در هفته آتی گرمای بسیار قابل توجه و پایداری در کشور حاکم است، پیش بینی می‌شود میزان مصرف برق در کشور از مرز هشدار عبور کرده و به نقطه بحرانی برسد.

رجبی مشهدی ادامه داد: سال گذشته در این موقع از سال هوا 36 درجه بود، ولی امسال این عدد به 39/5 رسیده است؛ در این شرایط از همه هموطنان درخواست می‌شود با رعایت  وصرفه جویی در مصرف برق شرایطی را فراهم کنند که در این شرایط گرم و کرونایی امکان تامین برق برای تمامی مشترکان و به خصوص مراکز حیاتی حساس از جمله بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فراهم شود در غیر این صورت احتمال خاموشی وجود دارد.

117

بیشتر بخوانید:

اعلام زمان‌بندی خاموشی‌های احتمالی پایتخت تا 20 خرداد

عذرخواهی وزیر نیرو به خاطر قطع برق/ حملات سایبری نداشتیم

کلیدواژه