خرداد 30, 1400 09:14 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]
  • هشدار نمکی: پروازها به مسکو و بالعکس متوقف شود

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزارت بهداشت، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در نامه «سعید نمکی» به «علیرضا رئیسی» آمده است: باتوجه به گزارشات واصله از کشور روسیه در خصوص شیوع بیماری کووید- 19 ضروری است، موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعا در جلسه کمیته امنیتی - اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.

افزایش شدید شمار بیماران کرونایی در روسیه بویژه در مسکو، بار دیگر به این مساله ابعاد بحرانی داده به گونه ای که نگرانی مقامهای روسیه را برانگیخته است.

شهردار مسکو و معاون ستاد مقابله با کرونا در دولت روسیه نیز روز جمعه 28 خرداد اعلام کرد که تقریبا 90 درصد افرادی که در پایتخت روسیه به کرونا مبتلا شده اند، با ویروس هندی به این بیماری ابتلا یافته اند.

«سرگئی سابیانین» گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، 89/3 درصد افراد مبتلا به کرونا در مسکو، با ویروس دلتا که به ویروس هندی کرونا معروف شده است، مبتلا شده اند.

تاکنون در روسیه 5 میلیون و 193 هزار و 964 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد 4 میلیون و 792 هزار نفر بهبود یافته و 126 هزار و 73 نفر هم جان باخته اند و مسکو بالاترین آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا را در روسیه دارد.

روسیه تاکنون سه واکسن برای کرونا ساخته و به ثبت رسانده که واکسن اسپوتنیک وی واکسن اصلی این کشور است که به بیش از 60 کشور جهان صادر شده است.

117

کلیدواژه