تیر 01, 1400 11:44 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت گفت: با شناخت و تجاربی که از منتخب ملت دارم و همانگونه در اظهارات کارزار تبلیغاتی هم بیان کرده اند سیاست تعاملی، واقع بینی، عملگرایی، مصلحت اندیشی، باورمندی به عدالت و اعتقاد به خردجمعی در برنامه کار دولت آینده قرار خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران به صورت ویدئوکنفرانس با تبریک پیروزی آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری آرزو کرد که دولت سیزدهم بتواند به همه اهداف تعیین شده برای تأمین منافع ملی، احیاء معنویت و اخلاق، ایجاد شرایط برای رشد و توسعه کشور و زندگی بهتر برای مردم دست پیدا کند.

ربیعی از آمادگی دولت برای انتقال تجارب خود به دولت جدید خبر داد و گفت: این موضوع در دو جلسه ستاد اقتصادی و هیأت دولت به بحث گذاشته شد و در طی یک برنامه منظم این تجارب منتقل خواهد شد.

انتخابات یک «نه» بزرگ به تحریم‌کنندگان بود

سخنگوی دولت با اشاره به تداوم میراث جمهوریت در انتخابات اخیر گفت: ما از یک سنت نیکو و نهادینه شده در جهت انتقال قدرت برخوردار هستیم و این موقعیتی است که در جهان و منطقه پرآشوب باید آن را پاس بداریم و بر این سرمایه بیفزاییم.

وی تصریح کرد: نفس برگزاری انتخابات یک نه بزرگ به تحریم گران بود.

انتظار می رود همه در کنار کاندیدای پیروز بایستند

سخنگوی دولت تاکید کرد: انتظار می رود جریانهای سیاسی که در این انتخابات حامی کاندیدای پیروز نبودند نیز با دوراندیشی آینده نگرانه در کنار دولت بایستند.

علی ربیعی اظهار کرد: هر چند دولت دوازدهم دیوار تحریم ها را در نقطه پایانی فرو ریختن دیوار و شکست تحریم قرار داده است، اما آثار تحریم بر جامعه ایران سالها باقی است. عبور از این شرایط سخت و غلبه بر مشکلات ساختاری اقتصادی و اجتماعی در کشور و مقابله با مشکلات توامان تحریم و کرونا نیازمند کمک و در کنار قرار گرفتن همه قوا و همه نهادها هستیم.

ربیعی ادامه داد: این یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و قرار گرفتن همه جناح های سیاسی و نهادهای مسئول و حتی نهادهای رسانه ای جهت مقابله با موانع لازمه موفقیت دولت در پشت سر گذاشتن مشکلات متعدد ناشی از تحریم های ظالمانه و فشار اقتصادی، اجتماعی کرونا است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه انتظار می رود جریانهای سیاسی که در این انتخابات حامی کاندیدای پیروز نبودند نیز با دوراندیشی آینده نگرانه در کنار دولت بایستند، گفت: از طرف دیگر رییس جمهور منتخب بزودی رییس همه جمهور ایرانیان با همه سلایق و گرایش های سیاسی و اجتماعی است.

وی افزود: این انتخابات از جنبه سلبی نیز حائز اهمیت است. نفس برگزاری این انتخابات و مشارکت مردم  در حقیقت یک نه بزرگ به تحریم گران بود. برخی از مبلغان تحریم انتخابات امتداد طراحان تحریم اقتصادی ایران زیر پرچم "فشار حداکثری" بودند که این بار با نقابی دیگر به میدان آمدند و این بار نیز ناکام ماندند.

ربیعی یادآور شد: سالها در کنار تلاطم های تاریخی که داشتیم جمهوریت مان حفظ شد. دستاورد مشروطه تا به امروز یعنی صندوقهای رای اعتباری دوباره یافتند. نکته دیگر در این انتخابات بیشتر دیده شد اینکه رعایت اخلاق، تحمل و رواداری مخالف هم در بین هواداران نامزدها و هم میان نامزدها چشم گیر بود.

سیاست منتخب دولت تعاملی، واقع بینی و عملگرایی است

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از مصادیق مواجه اخلاقی با رقابت های انتخاباتی رفتار آن دسته از نامزدهایی بود که برای مشارکت در این کارزار به میدان آمدند اما فرصت نیافتند و با وقار و نجابت کنار کشیدند، ادامه داد: بنابراین می توان گفت اخلاق و ادب نیز در این دوره از انتخابات در لیست برندگان قرار گرفت. جا دارد که نکته ای را درباره شخص رئیس جمهور منتخب اضافه کنم.

ربیعی تصریح کرد: در این روزها مخالفان همیشگی ایران تبلیغاتی منفی علیه انتخابات و آینده ایران و ناامید کردن مردم نسبت به منتخب انتخابات به راه انداختند. با شناخت و تجاربی که از منتخب ملت دارم و همانگونه در اظهارات کارزار تبلیغاتی هم بیان کرده اند سیاست تعاملی، واقع بینی، عملگرایی، مصلحت اندیشی، باورمندی به عدالت و اعتقاد به خردجمعی در برنامه کار دولت آینده قرار خواهد داشت.

در حال تکمیل است...

 

کلیدواژه