تیر 08, 1400 20:11 Asia/Tehran [Updated: تیر 09, 1400 22:02 Asia/Tehran]
  • پیام تبریک روسای جمهوری اتیوپی، سریلانکا و غنا به رئیس جمهور منتخب ایران

در ادامه پیام تبریک مقامات خارجی به سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب کشورمان، روسای جمهور سه کشور اتیوپی، سریلانکا و غنا نیز پیام‌هایی ارسال کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی، خانم «سهله ورک زوده»، رئیس جمهور اتیوپی با ارسال پیامی از سوی خود، مردم و دولت اتیوپی، پیروزی حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را به ایشان و مردم کشورمان تبریک گفته است.

رئیس جمهور اتیوپی در این پیام با آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب کشورمان در ایفای مسئولیت جدید، ابراز اطمینان کرد که روابط ممتاز موجود میان دو کشور در دوران ریاست جمهوری رئیس جمهور منتخب مستحکم تر خواهد شد.

همچنین بر اساس اعلام سفارت سریلانکا در تهران، «گوتابایا راجاپاکسا» رئیس جمهور سریلانکا با ارسال پیامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، انتخاب ایشان به عنوان رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفته است.

گوتابایا راجاپاکسا در این پیام تاکید کرده است: روحیه انقلابی و عزم مردم ایران الهام بخش مسیر سیاسی ملت ایران در میان تمام چالش ها است. 

رئیس جمهور سریلانکا در پیام خود خطاب به رئیس جمهور منتخب افزوده است: انتخاب بجای جنابعالی، بر حسن اعتمادی که شما در طی دوران حرفۀ سیاسی برجستۀ خود کسب نموده‌اید، صحه می نهد و تجربه در دست داشتن سکان قوه قضائیه، شما را در اداء این تکلیف خطیر رهنمون خواهد شد.

رئیس جمهور سریلانکا، ایران و سریلانکا را  دوستان صمیمی، همدل و دارای علایق مشترک در حوزه های متعدد مهم منطقه ای و جهانی دانست و افزود: وقت آن رسیده است که در کنار یکدیگر تلاش نمائیم که مودت و دوستی موجود در راستای منافع دو ملت در سالهای آتی مستحکم تر گردد.

بر اساس اعلام سفارت جمهوری غنا در جمهوری اسلامی ایران، «نانا اددو دانکوا اکوفو اددو» رئیس جمهور غنا نیز با ارسال پیامی خطاب به حجهت الاسلام والمسلمین رئیسی، از طرف خود، مردم و دولت غنا، انتخاب ایشان به عنوان هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران را به رئیس جمهور منتخب و مردم کشورمان تبریک و گفته است.

نانا اددو دانکوا اکوفو اددو همچنین در این پیام آورده است: مردم خوب ایران با اعتماد به توانائی‌های جنابعالی، شما را به سمت عالی ریاست جمهوری انتخاب کرده اند و من اطمینان دارم که دولت شما مسیر توسعه را به سود مردم جمهوری اسلامی ایران دنبال خواهد کرد.

رئیس جمهور غنا در این پیام برای رئیس جمهور منتخب کشورمان آرزوی موفقیت نموده و بر همکاری با دولت جدید ایران برای پیشبرد روابط موجود و همکاری در جهت منافع مردم دو کشور تاکید کرده است. // 114

بیشتر بخوانید:

ابراز امیدواری رئیس جمهور کره جنوبی برای موفقیت رئیسی در مهار کرونا و توسعه اقتصادی

تماس تلفنی امیر قطر با آیت‌الله رئیسی

کلیدواژه