تیر 22, 1400 13:42 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]
  • اعلام همدردی تهران با حادثه دیدگان بیمارستان ذی‌قار عراق

تهران- ایران پرس: مقامات جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همدردی با دولت و مردم عراق، برای هرگونه مساعدت درمانی به حادثه دیدگان آتش سوزی بیمارستان ناصریه عراق اعلام امادگی کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حادثه آتش سوزی شامگاه دوشنبه در بخش قرنطینه بیماران کرونایی بیمارستان آموزشی امام حسین (ع) در شهر الناصریه استان ذی قار در عراق تاکنون موجب مرگ بیش از ۸۰ نفر شده و احتمال افزایش تلفات حادثه نیز می رود.

در پی این حادثه سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پی حادثه دلخراش آتش سوزی در بیمارستان الحسین ناصریه، با دولت و مردم عراق بویژه خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.

سعید خطیب زاده ضمن اعلام مراتب تسلیت دولت و ملت ایران به دولت و مردم عراق خصوصا خانواده قربانیان، برای در گذشتگان این حادثه تلخ رحمت و غفران الهی و برای مجروحین آن سلامتی مسئلت و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه هرگونه مساعدت درمانی و پزشکی از سوی ایران در این زمینه را نیز اعلام کرد.

تماس سفیر ایران در بغداد با مقامات وزارت بهداشت عراق

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان آتش سوزی بیمارستان در ناصریه عراق  خبر داد.

ایرج مسجدی در تماس تلفنی با مقامات وزارت بهداشت عراق با ابراز تأسف شدید از وقوع حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین «ع» شهر ناصریه از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه دیدگان این آتش سوزی خبر داد. 

مقامات عراقی نیز، این اقدام سفیر ایران در عراق را نشان از حس انساندوستی و همسایگی مسئولان  جمهوری اسلامی ایران دانستند. 

آمادگی هلال‌ احمر ایران برای کمک به بیمارستان آسیب دیده در عراق

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در گفت وگو با یاسین احمد عباس، رئیس جمعیت هلال احمر عراق، ضمن ابراز همدردی، برای ارسال کمک و حمایت از این جمعیت در مقابله با  آتش سوزی،  در بیمارستان    استان " ذی قار " اعلام آمادگی کرد.

 

کلیدواژه