مرداد 03, 1400 07:44 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1400 14:34 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت، آمریکا تاکنون سعی کرده است که جلوی فروش نفت ایران به چین را بگیرد اما چین رفتارهای اقتصادی خود را با آمریکا تنظیم نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری ایران‌پرس درباره خبر منتشر شده مبنی بر تلاش آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران به چین اظهار کرد، آمریکا بر همه دنیا حاکم نیست و این کار در عمل جواب نخواهد داد.  

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد، چین از لحاظ اقتصادی قدرتی است که آمریکا را پشت سر می‌گذارد که شاخص‌های بین‌المللی گویای این امر است و در سال 2025 این اتفاق خواهد افتاد.

عباس‌زاده مشکینی در عین حال گفت، ایران کشوری کوچک و بسته‌ای نیست، جمعیت کشورهای همسایه ایران حدود 600 میلیون نفر است و کشوری مانند ایران با 80 میلیون نفر جمعیت را نمی‌توان محاصره و تحریم کرد و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا باید در رفتارهای خود بیشتر فکر کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ارزیابی اقدامات آمریکا مقابل ایران افزود، ارزیابی جمهوری اسلامی و قضاوت ملت ایران دربارۀ اقدامات، اهداف و انگیزه‌های آمریکا کاملا واقع‌بینانه و مطابق بر واقعیت است.

عباس‌زاده مشکینی خاطرنشان کرد، ملت ایران معتقد است آمریکا قابل اعتماد نیست و به تعهدهای خود مانند برجام پایبند نیست و اینگونه رفتارهای آمریکا (تلاش برای جلوگیری از فروش نفت ایران به چین) گواه شناخت درست مردم ایران از آمریکاست.

بیشتر بخوانید: 

صادرات نفت از پایانه جاسک؛ شکست تحریم‌ نفت ایران

آمریکا و سیاست تحریم ملتها

وال استریت ژورنال: کاخ سفید در حال بررسی اعمال تحریم‌های جدید در خصوص فروش نفت ایران است

کلیدواژه