مرداد 04, 1400 17:35 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1400 17:42 Asia/Tehran]
  • صعود تیم ملی تکواندو ایران به فینال مسابقات تیمی المپیک توکیو

تیم ملی تکواندو ایران با پیروزی مقتدرانه در برابر ژاپن موفق شد به فینال مسابقات تیمی المپیک راه پیدا کند و در فینال باید با تیم چین مبارزه کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس پیشنهاد فدراسیون جهانی تکواندو و تایید کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای نخستین بار رقابت‌های تیمی مشترک تکواندو به صورت آزمایشی در بازی‌های المپیک توکیو برگزار می شود؛ تیم های ایران و چین موفق شدند از طریق رقابت های جام جهانی و هنرهای رزمی سهمیه حضور در این رویداد را بدست آورند و با اعلام فدراسیون جهانی تیم های ساحل عاج، روسیه و ژاپن نیز حضور دارند.

ایران و ژاپن در گروه دوم قرار داشتند که امروز (دوشنبه) و در سومین روز این مسابقه به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت تکواندوکاران ایران موفق شدند با نتیجه 52 بر 31 به برتری برسند و به فینال راه پیدا کنند.

چین، ساحل عاج و روسیه نیز در گروه اول قرار داشتند که از این گروه چین با دو پیروزی برابر حریفان خود توانسته است جواز حضور در فینال را بدست آورد.

مبارزات فینال میان تیم ایران و چین فردا (سه شنبه) ساعت 20 به وقت محلی (15:30 به وقت ایران) و قبل از مسابقات کسب مدال برنز بخش انفرادی برگزار خواهد شد.

طبق مسابقات قبلی که به این شیوه برگزار شده است، هر تیم باید دست کم چهار و حداکثر پنج تکواندوکار در ترکیب خود داشته باشد که یک ورزشکار به عنوان نفر ذخیره اعلام می‌شود و دو هوگوپوش مرد با یکدیگر و دو تکواندوکار زن نیز با هم مبارزه می کنند.

117

بیشتر بخوانید:

شروع خوب تکواندوکار ایران در المپیک توکیو

کلیدواژه