مرداد 06, 1400 16:35 Asia/Tehran [Updated: مرداد 06, 1400 22:53 Asia/Tehran]
  • گزینه احتمالی وزارت کار رییسی کیست؟

تهران- ایران پرس: برخی گمانه زنی‌ها از حضور اکبر حیدریان، مدیرکل خانه ایثارگران استان تهران در دولت سیزدهم به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اکبر حیدریان سوابق مدیریتی در ساختارهای وزارت دفاع، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جامعه اسلامی‌کارگران استان تهران، فرماندهی قرارگاه جهادی و خانه ایثارگران استان تهران در کارنامه خود دارد و اکنون از وی به عنوان گزینه اصلی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد می‌شود.

حیدریان، مدیرکل خانه ایثارگران استان تهران اخیراْ در یک برنامه رادیویی پرسش و پاسخ با خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفته است که طبق مصوبه ابلاغی همزمان با آغاز دولت سیزدهم و عنایت رییس جمهور منتخب به موضوع و جایگاه ایثارگران، مباحث حقوق جانبازان زیر 25 درصد حتما پیگیری خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت اشتغال ایثارگران خاطرنشان کرد: تبدیل وضعیت مشمولان قانون جامع ایثارگران از قراردادی به رسمی قطعی است و ایثارگرانی که به صورت شرکتی، قرارداد کار معین و پیمانی در دستگاه‌های دولتی اشتغال داشته، به صورت رسمی خواهند شد. بنابر قانون نیز افراد مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگری مشمول اجرای قانون تبدیل وضعیت خواهند شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در ۸ تیر ۱۳۹۰ در راستای طرح کوچک‌سازی دولت با ادغام سه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، کار و امور اجتماعی و تعاون تشکیل شد. تصدی این وزارت در ابتدا و پس از تصویب مجلس برعهده عبدالرضا شیخ الاسلامی بود و از پنجم آبان ۱۳۹۷ تاکنون بر عهدهٔ محمد شریعتمداری است.

از علیرضا زاکانی هم به عنوان گزینه ای برای تصدی این وزارت خانه در دولت سیزدهم نام برده می شود.

کلیدواژه