شهریور 23, 1400 09:34 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1400 14:32 Asia/Tehran]
  •  صعود سرو قامتان ایران به عنوان صدرنشین

تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی رقابتهای قهرمانی مردان آسیا، با برتری مقابل پاکستان ، به عنوان صدرنشین گروه B به مرحله بعدی صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در این مرحله صبح امروز سه شنبه  در ژاپن به مصاف پاکستان رفت.
ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه سه بر صفر و با امتیازهای 25 بر 20 ،25 بر 19 و 25 بر 15 پاکستان را شکست دادند تا با سه برد متوالی و کسب 9 امتیاز به عنوان تیم صدرنشین گروه B به مرحله بعد صعود کنند.
تیم ملی والیبال ایران در دو دیدار دیگر مرحله مقدماتی موفق به شکست سه بر صفر تیمهای هنگ کنگ و تایلند شده بود.
هدایت تیم ملی والیبال پاکستان را در این رقابتها رحمان محمدی راد مربی بین المللی ایران بر عهده دارد و این تیم نیز با دو برد برابر تایلند و هنگ کنگ و کسب پنج امتیاز به عنوان تیم دوم گروه به جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا صعود کرد.
آخرین روز مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا امروز (سه شنبه) با هشت دیدار به میزبانی شهر چیبا در کشور ژاپن پیگیری خواهد شد.
تیم های شرکت کننده در رقابتهای قهرمانی مردان آسیا فردا (چهارشنبه) استراحت دارند و ادامه مسابقات از روز پنجشنبه پیگیری خواهد شد.
در مرحله دوم این رقابت ها تیم های اول و دوم چهار گروه مقدماتی در دو گروه E و F به مصاف یکدیگر می روند و تیم های سوم و چهارم گروه های مرحله مقدماتی نیز در دو گروه G و H با هم مسابقه می دهند.
بدین ترتیب ملی پوشان کشورمان در مرحله دوم با تیم های پاکستان، چین تایپه و کرهجنوبی در گروه F رقابت خواهند کرد و تیم ملی والیبال ایران در این مرحله از رقابت ها دو مسابقه خواهد داشت که به ترتیب به مصاف تیم های اول و دوم گروه D خواهد رفت.
در حال حاضر چین تایپه و کره جنوبی با دو برد و 6 امتیاز در رتبه های اول و دوم گروه D قرار دارند و نتیجه مسابقه امروز دو تیم، صدرنشین این گروه را قطعی خواهد کرد.  
مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا با حضور 16 تیم از 21 تا 28 شهریور در ژاپن پیگیری می شود.

112

کلیدواژه