شهریور 23, 1400 12:37 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1400 12:46 Asia/Tehran]
  •  هشت محور مهم مرتبط بابرگزاری مراسم اربعین پیگیری شد

تهران- ایران پرس: در دیدار رئیس ستاد مرکزی اربعین کشورمان با نخست وزیر عراق ، ۸ محور مهم مرتبط با مراسم اربعین مورد پیگیری و تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین در دیدار با نخست وزیر عراق، امکان صدور مجوز برای انتقال نیازهای موکب داران ایرانی از طریق مرزهای زمینی، امکان کاپوتاژ خودروهای امداد و نجات هلال احمر و حذف تست PCR در زمان صدور روادید و جایگزینی آن با ارائه تست منفی PCR در هنگام ورود به فرودگاه های ایران برای سفر به عراق را مورد تأکید و پیگیری قرار داد.

قطعی و نهایی کردن سهمیه زائرین ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین و راه های کاهش هزینه سفر، از دیگر محورهای مورد تأکید در این دیدار بود که مورد توجه قرار گرفت.
ذوالفقاری در این دیدار، با اشاره به اهمیت زائدالوصف هماهنگی طرفین در اجرای مقررات بهداشتی، تعیین و اعلام پروتکل های بهداشتی مشترک بین دو کشور را خواستار شد.
رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران در دیدار با نخست وزیر عراق، همچنین همکاری بیشتر طرف عراقی برای فعالیت شرکت های هواپیمائی ایرانی در ایام اربعین را مطرح و پیگیری کرد.
در این دیدار، نهایتاً مقرر شد نمایندگان ستاد مرکزی اربعین با دفتر نخست وزیری عراق، ظرف ۲۴ ساعت آینده همه موارد را مشخص و پس از هماهنگی، اجرایی کنند.

112

بیشتر بخوانید:

ثبت نام 50 هزار نفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

رئیس جمهور خبر داد: لغو روادید بین ایران و عراق/ موافقت الکاظمی با افزایش شمار زائران ایرانی اربعین

اطلاعیه پیش ثبت نام اربعین ۱۴۰۰

تداوم رایزنی‌های ایران با مقامات عراق برای افزایش سهمیه زوار اربعین حسینی (ع)

سهمیه زائران ایرانی برای حضور در مراسم اربعین دو برابر شد

درخواست ایران از عراق برای افزایش تعداد پذیرش زائران ایرانی اربعین حسینی

کلیدواژه