شهریور 28, 1400 19:49 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1400 20:15 Asia/Tehran]
  • ضرغامی: منع صدور روادید برداشته می‌شود

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در مراسم تکریم و معارفه معاونان این وزارتخانه با اشاره به تلاش برای برداشتن منع صدور روادید، گفت: گردشگری حق مردم همه جای دنیاست و نقش ویژه‌ای در دیپلماسی عمومی دارد که می تواند روابط تیره دیپلماتیک را بهبود بخشد و روابط حسنه را بین دولت‌ها پایدار کند.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایران پرس، سید عزت‌الله ضرغامی در مراسم تکریم و معارفه معاون میراث‌فرهنگی افزود میراث‌ فرهنگی نه‌تنها هویت ملی و شناسنامه ماست، بلکه هویت و روح این وزارتخانه به شما می‌رود، ما پیشینه غنی داریم و افرادی که این پیشینه را دوقطبی کردند به ملت خدمت نکردند. همه پیشینه تمدنی ما دارای اهمیت است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد میراث‌ فرهنگی حوزه بسیار مهمی به لحاظ تمدنی و فرهنگی برای زندگی مردم است. هزاران اثر ملموس و ناملموس داریم که حوزه ناملموس نیز دارای اهمیت بسیاری است، باید بتوانیم این سبک زندگی را به‌خوبی معرفی کنیم.

سید عزت‌الله ضرغامی اظهار کرد با صحبت‌هایی که با رئیس‌جمهوری داشتم منع صدور روادید نیز برداشته خواهد شد، ایشان نیز این موضوع را قبول کرده و البته نگرانی‌هایی درباره ویروس کرونا داشتند که توضیحات لازم را به آقای رئیسی ارائه کرده‌ام. بسیاری از کشورهای دنیا صدور روادید را شروع کرده‌اند و بهتر است ما نیز این موضوع را شروع کنیم.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سفر هفته گذشته به همراه رئیس‌ جمهور به تاجیکستان، افزود یکی از موضوعاتی که در این سفر دنبال می‌کردیم موضوع گردشگری بود. اعتقاد من بر این است که گردشگری بهترین پوشش و راهکار برای توسعه دیپلماسی عمومی است، بسیاری از مردم صرف‌نظر از نوع حکومت‌ها در کشورهای مختلف تمایل دارند به آن کشور سفر کنند.

علی دارابی امروز رسما به عنوان قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی جایگزین محمدحسن طالبیان شد و علی‌اصغر شالبافیان نیز به عنوان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جایگزین ولی تیموری شد. // 114

کلیدواژه