شهریور 29, 1400 23:17 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 23:31 Asia/Tehran]
  • دیدار اسلامی با گروسی در وین

نماینده دائم کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دیدار محمد اسلامی با مدیرکل این آژانس در وین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز یکشنبه با «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفتگو کرد.

کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائم ایران در آژانس گفت: در این دیدار، همکاری متقابل در حوزه‌های مختلف بررسی و چندین موضوع مورد علاقه متقابل نیز مرور شد.

وی افزود: طرفین ضمن اذعان به اینکه ایران شریک مهمی برای آژانس است، تفاهم کردند روابطی مبتنی بر احترام و حسن نیت را پایه‌ریزی کنند.

گروسی هم پس از این دیدار در نشست خبری مشترک با محمد اسلامی گفت: ایران و آژانس باید با یکدیگر کار کنند و همکاری‌ها را گسترش دهند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اعلام اینکه ظرف کم‌تر از دو هفته کنفرانس عمومی در وین برگزار خواهد شد، اظهار داشت: خیلی خوشحال شدم از اینکه شنیدم اسلامی سرپرست هیئت اعزامی به وین خواهد بود و ادامه مذاکرات در دفتر من در وین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دعوت بسیار خوبی از طرف ایرانی داشتیم، گفت: امروز خیلی خوشحالم که گفتگوهای ما نتیجه سازنده برای ادامه فعالیت‌های فنی آژانس در تهران داشت و این یک «گارانتی» برای آژانس است. // 114

بیشتر بخوانید:

تاکید «رافائل گروسی» بر توافق با ایران و عدم نیاز به صدور قطعنامه در شورای حکام

گروسی: حرکت ما در حل اختلاف نظرها با ایران مسیر خوبی را طی می کند

گروسی: مذاکره با ایران در کنفرانس وین ادامه می‌یابد/ اسلامی: کارت حافظه دوربین‌ها تعویض می‌شود

کلیدواژه