مهر 11, 1400 13:50 Asia/Tehran [Updated: آذر 07, 1400 14:39 Asia/Tehran]
  • پیام تبریک رئیس جمهور به مناسبت روز ملی چین

تهران- ایران پرس: رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی فرارسیدن روز ملی و هفتاد و دومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس؛ سید ابراهیم رئیسی  در پیامی به شی جین پینگ رئیس جمهوری چین نوشت: موفقیت‌های شکوهمند چین طی دهه‌های اخیر، مرهون اتحاد و همبستگی ملت بزرگ آن کشور و رهبرانی خردمند همچون جناب‌عالی برای نیل به رشد و توسعه ملی بوده است.

وی افزود: تعهد پایدار چین به اولویت مساله «توسعه» در دستورکار سیاست جهانی، حکایت از چشم‌انداز چین واحد از یک نظم بین‌المللی عادلانه، مردم‌گرا و به نفع همه کشورها، بخصوص کشورهای درحال توسعه دارد.

رئیسی تصریح کرد: ایران و چین به عنوان دو تمدن بزرگ صلح‌طلب و شرکای جامع راهبردی می‌توانند با همراهی راهبردی و همکاری‌های برد- برد، زمینه تحقق چندجانبه گرایی حقیقی را فراهم آورند. قطعا اعتماد پایدار بین دو کشور می‌تواند بستر همکاری‌ها را در قالب ابتکار جاده- کمربند و همچنین برنامه جامع همکاری،گسترش دهد و همکاری‌های بین منطقه‌ای را به توسعه، ثبات و صلح تبدیل کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: امیدوارم در فصل نوین روابط دو کشور، شاهد ارتقا و گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همچنین عملیاتی کردن مشارکت راهبردی باشیم.

112

 

کلیدواژه