مهر 22, 1400 12:00 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1400 14:33 Asia/Tehran]
  • رئیسی: دولت برای رفع مشکلات دامداران تلاش می کند

شیراز - ایران پرس: رئیس جمهور گفت: باید دست دلالان قطع شود و نهاده‌های دامی راحت و بدون مشکل و واسطه در اختیار دامداران قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در میان استقبال مسئولان ارشد استانی وارد شهر شیراز شد و از فرودگاه به کارخانه تعطیل شده تولید لوازم خانگی آزمایش شهرستان مرودشت رفت و در بازدید از کارخانه، در جریان مشکلات آن قرار گرفت.

کارخانه آزمایش روزگاری یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور بود که در اوایل دهه ۸۰ در جریان خصوصی‌سازی‌ها، به بخش خصوصی واگذار و سوءمدیریت و نبود نظارت‌های کافی دولتی، منجر به تعطیلی این کارخانه شد.احیای کارخانه صنعتی آزمایش مرودشت، از مطالبات مردم منطقه است.

رییس جمهور با سفر به روستای کِناره شهرستان مرودشت و قرار گرفتن به ویژه دامداران این روستا، از مشکلات آن‌ها آگاه شد.

رییسی در جمع دامداران روستای کِناره گفت: دست دلالان باید قطع شود و نهاده‌های دامی راحت و بدون واسطه به دست دامداران برسد. وی با بیان این که برای دامداران تسهیلات در نظر گرفته شده است، از دامداران خواست مایوس نشوند زیرا دولت در حال رفع مشکلات آن هاست.

رییس جمهور در ادامه سفر به روستای کناره شهرستان مرودشت، با حضور در گلزار شهدای این روستا، به مقام شاخص ۴۴ شهید والامقام ادای احترام کرد.

جمعی از مردم روستای کناره، با حضور در گلزار شهدا، با رییس جمهور دیدار کردند و مشکلات و خواسته های خود را با او در میان گذاشتند.

رئیس جمهور در جمع مردم روستای کناره گفت: مشکل آب روستای کناره و بیمارستان شهرستان مرودشت از طرح‌های مصوب این سفر است که با همت مسئولان به ویژه استاندار پیگیری و در کمترین زمان ممکن برطرف خواهد شد.

رییسی با اشاره به خواسته مردم روستای کناره برای داشتن فرهنگ سرا گفت: فرهنگ سرا مکانی مناسب برای جوانان و اجتماع مردم است که باید در الویت رفع نیاز‌های فرهنگی استان بررسی شود.

بازدید از کارخانه درحال ساخت کاغذسازی زاگرس زرقان و بررسی مشکلات آن، در برنامه بازدید‌های سرزده رییس جمهور قرار گرفت.

این کارخانه با ۱۱۰ هزار متر مربع مساحت، یکی از کارخانه‌های برخوردار از تکنولوژی روز دنیاست که ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کارخانه کاغذسازی زاگرس با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن کاغذ در سال توانایی تامین ۴۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور را دارد که برای تکمیل ساخت آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رئیس جمهور با بیان این که تکمیل ۱۳ درصد مراحل ساخت این کارخانه کار دشواری نیست که معطل مانده است افزود: مشکلات این کارخانه که بیشتر تسهیلات است، هرچه زودتر بایدبرطرف شود.دکتر رئیسی به استاندار فارس تاکید کرد که مراحل بهره برداری از کارخانه را پیگیری کند تا با وارد شدن این کارخانه به چرخه تولید، نیاز به واردات کاغذ کاهش یابد.

 رئیس جمهوری در ادامه برنامه‌های سفر به استان فارس از مجموعه تاریخی تخت جمشید بازدید کرد و این بنا را نشانه هنر والای ایرانیان دانست.

 

سید ابراهیم رییسی در سخنان کوتاهی در حاشیه بازدید از میراث جهانی تخت جمشید گفت:‌ بناها و مواریث تاریخی نظیر تخت جمشید نشان از هنر والای ایرانیان از سده‌های گذشته دارد که امروز با گذشت قرن‌های متمادی همچنان مایه حیرت و ستایش است.

رئیس جمهوری گفت: پیام دیگر بنای تخت جمشید خطاب به ستمگران است که ببینند سرنوشت کسانی که به مردم ظلم می‌کنند، چیست.

رییسی در دیدار از مجموعه تاریخی تخت جمشید با جمعی از مردم و بازدیدکنندگان حاضر نیز صمیمانه گفتگو کرد. 

رییسی همچنین با کارشناسان مرمت آثار باستانی در محوطه تاریخی تخت جمشید نیز گفتگو و با توضیحات آنها از جزئیات ترمیم بخش‌های مختلف این اثر باستانی ارزشمند، مطلع شد.

مجموعه آثار تاریخی تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان در ۵۵ کیلومتری شمال شیراز در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد.

112

بیشتر بخوانید: 

رئیسی: رفع مشکلات خشکسالی و بیکاری در دستور کار دولت است

رئیس جمهور در هفتمین سفر استانی وارد شیراز شد

کلیدواژه