آذر 03, 1400 18:21 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1400 18:27 Asia/Tehran]
  • انتقاد غریب آبادی از استفاده ابزاری کشورهای مدعی از حقوق بشر

تهران-ایران پرس: کاظم غریب آبادی،دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران استفاده ابزاری کشورهای مدعی از حقوق بشر برای تأمین اهداف سیاست خارجی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کاظم غریب آبادی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌های رسمی کشور، که به‌منظور بررسی آخرین تحولات حقوق بشریِ مرتبط با ایران برگزار شد، بر حفظ انسجام و اتحاد میان رسانه‌ها در پاسداری از منافع ملی و مقابله با فشارهای تبلیغاتی و سیاسی دنیای غرب تاکید کرد.

غریب‌آبادی با بیان اینکه حقوق بشر از جمله موضوعات مهم و حساس بین‌المللی است، تصریح کرد: رسانه ها باید علاوه بر پیگیری فعالانه‌ی موارد نقض حقوق بشر در کشورهای مدعی، زمینه‌های لازم برای مقابله فعال و به‌هنگام رسانه‌ای با فعالیت‌های تخریبی این کشورها را فراهم کنند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ایران با تاکید مجدد بر اهمیت جایگاه حقوق بشر و اشاره به اینکه حقوق بشر در موضوعات سیاسی، مدنی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی معنا پیدا می‌کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران اگر عضو هیچ‌یک از معاهده‌های حقوق بشر هم نباشد، به لحاظ  مبانی دینی، قانونی و اخلاقی، ملزم به رعایت الزامات حقوق بشر است.

116

بیشتر بخوانید:

غریب آبادی: سکوت مدعیان حقوق بشر موجب گستاخی رژیم اسرائیل شده است

غریب‌ آبادی خطاب به وزیر دادگستری عراق: عاملان ترور سردار سلیمانی باید محاکمه شوند

غریب آبادی : ترویج حقوق بشر اسلامی از برنامه های اساسی ماست

 

کلیدواژه