دی 26, 1400 17:27 Asia/Tehran [Updated: دی 26, 1400 17:33 Asia/Tehran]
  • نیروی دریایی ارتش با خودباوری،راهبردی بودن این نیرو را نشان داد

تهران- ایران پرس: امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش درگیری‌های متعددی در دریا داشته و با خودباوری به همگان نشان داده که واقعا یک نیروی راهبردی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) گفت: نیروی دریایی ارتش اهمیت بسیار بالایی دارد.

سیاری افزود: تنها جایی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای افتتاح آن شخصاً حضور پیدا کردند، افتتاح ناوشکن جماران بود. ایشان فرمودند: «من حضور پیدا نکردم چون یک ناوشکن به تجهیزات دریایی اضافه شده، بلکه آمدم چون دیدم جوانان چگونه برای این حماسه تلاش کردند، می‌کنند و خواهند کرد».

معاون هماهنگ کننده ارتش در خصوص حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد خاطرنشان کرد: در دیداری که با فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) داشتیم، خدمت ایشان عرض کردیم می‌خواهیم در اقیانوس اطلس دریانوردی کنیم، ایشان فرمودند: «اقیانوس اطلس خیلی مهم است و این کار را حتما انجام بدهید.»

وی تصریح کرد: بازتاب این خبر واکنش استکبار جهانی را به همراه داشت و آنها گمان بردند که طی این چند هزار کیلومتر مأموریت برای ایرانی‌ها، غیرممکن است اما جهانیان دیدند با کمک خدا، دعای مردم و همت جوانان و افسران ولایت‌مدار این مرز و بوم، ما توانستیم در اقیانوس اطلس نیز حضور پیدا کنیم.

116

کلیدواژه