اردیبهشت 24, 1401 17:29 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 17:34 Asia/Tehran]
  • وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به ایران سفر می‌کند

جیحون بایراموف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در گفت‌وگوی تلفنی امروز با همتای ایرانی خود اعلام کرد که بزودی به ایران سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف وزیران امور خارجه ایران و جمهوری آذربایجان بعدازظهر امروز (شنبه) ۲۴ اردیبهشت ماه در یک گفتگوی تلفنی درباره آخرین وضعیت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، کنسولی، پارلمانی و اجرای توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور  رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در این گفت‌وگو اعلام کرد که بزودی به ایران سفر خواهد کرد.این نخستین سفر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به ایران در دولت سیزدهم است. 

حسین امیرعبداللهیان اول دی ماه سال گذشته (۱۴۰۰) سفری یک روزه به باکو داشت و ضمن دیدار با الهام علی اف با همتای خود نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار امیرعبداللهیان و در پاسخ به دعوت همتای ایرانی گفت که در آینده‌ای نزدیک به تهران سفر خواهد کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان بر دعوت آیت‌الله رئیسی از همتای آذربایجانی برای سفر به تهران مجددا تأکید کرد.

وزرای خارجه دو کشور اسفند ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ نیز در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور و تحولات منطقه‌ای تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. 

116

کلیدواژه